Jump to content

Co zrobić ze zużytym słodem?

scooby_brew

Recommended Posts

czasem zostawiam odrobinę jako dodatek do chleba.

To jest bardzo ciekawe, też o tym myślałem. W jakiej proporcji mąka/młóto? I jaki chleb (przepis)? Zamrażto młóto? Oczywiście, można by też upiec chleb na zakwasie z młóta.

Sam jeszcze nie piekłem, ale tu się chwalą ciekawymi przepisami.

http://www.piwo.org/topic/466-chlebek/page__st__360#entry265214

Żonie wystarczająco śmierdzi gdy gotuję brzeczkę, a tu jeszcze kazac jej wejść do wanny ze słodem... :lol: :lol: :lol:

Moja zona uzywa gestwy jako maseczke na wlosy, tylko musi byc dokladnie przeplukana zeby wysuszajacego alkoholu tam nie bylo...

• 3 years later...
2 godziny temu, LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO napisał:

znajomy - i prawie stracił przez to zęba (w słodzie zaplątał się kamień). odradzam 

Moja żona właśnie robi. Super sprawa. A jak słód się śrutuje samodzielnie, to nie ma prawa zaplątać się tam kamień.

• 3 weeks later...

Jadłem właśnie te z przepisu, akurat Kamila prowadząca bloga przywiozła je na Szczeciński Festiwal Piwa i naprawdę fajne były, mimo że nie jestem szczególnym miłośnikiem słodyczy.

Osobiście to planuję młóto po grodziskim zużyć do chleba, fajnie gra w pieczywie.

• 4 years later...

Odświeżę kotleta.

Chciałbym zapytać o doświadczenia w kompostowaniu młóta.

Warto? W jeden sezon się przekompostuje? Czy młóto nie zakwasza za bardzo późniejszego kompostu? Kwaśny kompost chyba nie jest wskazny pod większość roślin, np. pod warzywa. Z tego co się orientuję to są rośliny kwasolubne takie jak borówka czy iglaki ale nie wiem czy np. 50 kg młóta w kompostowniku to nie będzie za dużo i więcej szkody wyrządzę w ogrodzie takim młótem niż pożytku.

• 4 weeks later...