Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Poważna sprawa- pierwszy raz mam taki przypadek

chciałem dziś uwarzyć warkę-ześrutowałem słody skleikowałem 500g jęczmienia i 300g owsa już podgrzewałem wodę w zaciernym i....muszę odwołać warzenie do jutra rana

Czy mogę ten skleikowany jęczmień i owies zostawić do ostygnięcia w garnku i spokojnie jutro to dodać?

Czy coś z tym może się do jutra stać?

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę ten skleikowany jęczmień i owies zostawić do ostygnięcia w garnku i spokojnie jutro to dodać?

Czy coś z tym może się do jutra stać?

Nie ma co się przejmować. Skrobia lepiej napęcznieje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o wstrzymanie salw śmiechu i pomoc :D.

W nocy podczas chmielenia razem z porcją chmielu w garze zanurkowała waga kuchenna. Udało się ją wyciągnąć po około 3-5 minutach. NIe wiem czy takie piwo nadaje się do picia, czy kogoś nie otruję. Bateryjka z wagi wygląda na nie uszkodzoną. Obudowa trochę zdeformowała się od temperatury.

W tej chwili brzeczka stygnie na balkonie. Dawać drożdże, czy dla bezpieczeństwa- wylać?

Pozdrawiam Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że ktoś pomoże w w/w sprawie ?

wyglada OK, ale zmień ten kabelek "230V" bo z tego co widać to on ma może z 0,5 mm2 (no może 0,75 ;) ), a dobrze by było żeby nie był cieńszy od tego do grzałek (najlepiej 2,5 mm2).

Wygląda ok, doczepił bym się do tego że mieszadło lub grzałki sterujesz "zerem". Powinieneś fazę puścić przez ster, a zero podpiąć bezpośrednio. DO tego uwaga Dr2.

 

NIE WYGLĄDA OK.

A ja widzę jedną podstawową i ewidentną wadę tych połączeń. W przewodzie zasilającym układ i w układzie zasilania grzałek, brak jest przewodu ochronnego. Jakiekolwiek przebicie izolacji może się źle skończyć dla obsługującego. W myśl zasady "najpierw chronimy, potem zasilamy" powinieneś dołożyć ten przewód i zapewnić pewne jego podłączenie do przewodzących elementów urządzenia.

Edytowane przez zbynekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilna potrzebna pomoc. Zacieram już ponad 80min i nadal mam skrobie w zacierze. Mozliwe ze przekroczyłem temperatury bo podjechałem do około 73 na drugiej przerwie i 64-65 na pierwszej. Dosypałem właście pół kg pilsa i zszedłem do 63st. Coś jeszcze można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, nie panikować :). Myślę, że się mylisz. Zrób zdjęcie. Próbka ma prawo zabarwić się delikatnie.

http://upload.wikime...e7/Jodprobe.jpg

Z lewej- skrobia jest

Z prawej- skrobi nie ma.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie panikował. To nie jest ewidentnie przebarwienie skrobiowe, niepotrzebnie dałeś tego pilsa.

Moim zdaniem jest. Ale żeby być pewnym kropnij obok, żeby było widać różnicę koloru.

 

Ostatnio miałem taką samą sytuację. Dodałem 1 kg pilzneńskiego i zaczęło się poprawiać, ale fakt że trwało to dłużej niż normalnie, więc musisz trochę dłużej poczekać.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to też było ewidentne przebarwienie bo tester robił się wręcz czarny. Ogólnie chyba zaczyna się coś poprawiać bo aktualnie test jest ciemnobrązowy z elementami czarności, ale wg mnie wygląda to lepiej.

 

Nawet jeśli nie potrzebnie to niestety stało się. Pytanie tylko czy te pół kg pilsa na 50l warkę wystarczy czy sypnąć jeszcze trochę?

Edytowane przez VeryBerry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam nieco skopane kolory na monitorze, ale skoro mówisz, że test był prawie czarny, to pewnie tak było. Nie wiem jaki miałeś zasyp i skąd coś takiego, ale na Twoim miejscu po prostu bym czekał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic mi innego chyba nie pozostaje, ale z drugiej strony to już prawie 3h a przed chwilą sprawdziłem i nadal skrobii od groma. Możliwe że rozjechał mi się termometr, ale 2 tygodnie temu warzyłem z tym termometrem i było ok. Poczekam z 15min jeszcze i dosypie jeszcze pół kg pilsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chlodze brzeczke mojej pierwszej AIPY. Czy, poniewaz i tak bedzie jeszcze chmielona na zimno, moge na razie olac oddzielenie chmielin? Chetnie bym je wyklarowal na koniec zelatyna - nie bedzie niepozadanych efektow ubocznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.