Skocz do zawartości

Kącik patriotyczny


coder

Rekomendowane odpowiedzi

"Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej".Dyrektywa już wiekowa a jakże pasująca do dnia dzisiejszego

Edytowane przez wiess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Patriotyzm jest wtedy, gdy na pierwszym miejscu jest miłość do własnego narodu; nacjonalizm wtedy gdy na pierwszym miejscu jest nienawiść do innych narodów niż własny."

 

Charles de Gaulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A histeryczna mobilizacja lewaków przeciwko marszowi tylko świadczy o jego ważności.

 

To samo mozna powiedziec o histerycznej moblilizacji ONR oraz innych organizacjach na krawedzi prawicy i narodowego-socjalizmu.

Czy przez to, ze sa to ludzie zwiazani z prawica czyni ich lepszych niz tych po skrajnej stronie lewicy? Ja widze ich w ten sam sposob z tym, ze posluguja sie inna ideologia. Ale tak samo niszczacy wplyw maja na Polske i polskie spoleczenstwo.

Obejrzyj sobie ten film, to może zmienisz zdanie.

 

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Qu4P8Fu9tLo[/media]

 

Chętnie bym się wybrał ma Marsz, otrzymałem już nawet propozycję wspólnego wyjazdu, ale w poniedziałek mam ważne spotkanie, od którego dużo zależy, a jak mnie ZOMO zatrzyma, to z tego nici. Szkoda. :(

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą nienawiścią do innych narodów i nacjonalizmem to nie jest tak czarno-biało. W zeszłym roku na Marszu Niepodległości byli obecni nacjonaliści z innych krajów (Czech, Słowacji, Serbii, Węgier, Ukrainy, Białorusi, Szwecji, Hiszpanii i Litwy) a na Marszu Patriotów we Wrocławiu byli obecni nacjonaliści z Włoch (przy okazji meczu Polska - Włochy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A histeryczna mobilizacja lewaków przeciwko marszowi tylko świadczy o jego ważności.

 

To samo mozna powiedziec o histerycznej moblilizacji ONR oraz innych organizacjach na krawedzi prawicy i narodowego-socjalizmu.

Czy przez to, ze sa to ludzie zwiazani z prawica czyni ich lepszych niz tych po skrajnej stronie lewicy? Ja widze ich w ten sam sposob z tym, ze posluguja sie inna ideologia. Ale tak samo niszczacy wplyw maja na Polske i polskie spoleczenstwo.

Obejrzyj sobie ten film, to może zmienisz zdanie.

 

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Qu4P8Fu9tLo[/media]

 

Chętnie bym się wybrał ma Marsz, otrzymałem już nawet propozycję wspólnego wyjazdu, ale w poniedziałek mam ważne spotkanie, od którego dużo zależy, a jak mnie ZOMO zatrzyma, to z tego nici. Szkoda. :(

 

Przykro mi. Dla mnie mordercy do mordercy, bez względu na motywy, które nimi kierują. Oczywiście mówię o komunistach, narodowym-socjalizmie, faszyzmie i skrajnym nacjonalizmie w stylu dyktatury Pinocheta czy gen. Franco. Moim zdaniem, żadna ideologia czy religia nie jest na tyle istotna by zabijać rodaków. To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi. Dla mnie mordercy do mordercy, bez względu na motywy, które nimi kierują. Oczywiście mówię o komunistach, narodowym-socjalizmie, faszyzmie i skrajnym nacjonalizmie w stylu dyktatury Pinocheta czy gen. Franco. Moim zdaniem, żadna ideologia czy religia nie jest na tyle istotna by zabijać rodaków. To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem.

Nawet jeśli rodacy są motywowani w różnoraki sposób przez wrogie twojej ojczyźnie państwo i prowadzą do jej zniszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nie wiedziałem, że na tym forum znajdę kogoś kto Horytnicę zna :) Do tego jeszcze "Czy widzisz znowu Śląsk sprzedają i ziemię Twą zawłaszcza fryc..." odnośnie naszych separatystów w naszym regionie...

Obecnie po prostu patriotyzm kreowany w TV ma być kojarzony z nazizmem i tyle... Z nas robią zwierzęta, a z ZOMO i antify, która będzie w nas rzucać wszystkim co popadnie bohaterów obrony "tolerancji".

 

Bardzo lubię Horytnice :]

 

podam inny tekst kapeli Szwadron 97

Dzisiejsi ludzie nie żałują słów,

By starym pojęciom nadać nowe znaczenia,

Polscy Żydzi, czarni Polacy,

Wielokulturowość, droga unicestwienia!

Obecny stan - narkomanów szał!

Rządy liberałów opętały kraj,

Demokracja dla nich, powszedni chleb,

pozwala im żyć, rozrastać się!!!

 

Ref. Tolerancja, przyzwolenie na zło!

Zwykła farsa, która cię otacza!

Tolerancja, obraz jak ze snu,

Zero prawdy, stos urojonych słów!

 

Musieliśmy wstać by zawetować kłamstwo,

Gdy bierność przeciw złu nazwano tolerancją,

Gdy cały świat zapomniał o moralności,

Ginie, umiera w zwyczajnej nicości!

Tolerancja, zagnieżdżenie chaosu,

Tworzenie fikcyjnych narodowości!

Uśmiercanie polskości,

Kreowanie antywartości!!

 

Ref. Tolerancja, przyzwolenie na zło!

Zwykła farsa, która cię otacza!

Tolerancja, obraz jak ze snu,

Zero prawdy, stos urojonych słów!

 

Dzisiaj ten kto propaguje patriotyzm jest faszystą - skrót myślowy lewaków na określenie osób dla których coś znaczy Ojczyzna. Bo według nich jak ktoś kocha swój kraj to jest nie tolerancyjny, jest nazistą, homofobem i ucieleśnianiem zła i zagrożenia dla pseudo wolności.

Gdyby nie wolność wywalczona krwią naszych dziadków, ojców bliskich nie mieli by możliwości krzyczenia że patriotyzm to zło i zagrożenie dla nowoczesnego państwa generalnie by nie mieli żadnych praw.

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi. Dla mnie mordercy do mordercy, bez względu na motywy, które nimi kierują. Oczywiście mówię o komunistach, narodowym-socjalizmie, faszyzmie i skrajnym nacjonalizmie w stylu dyktatury Pinocheta czy gen. Franco. Moim zdaniem, żadna ideologia czy religia nie jest na tyle istotna by zabijać rodaków. To nie ma nic wspólnego z patriotyzmem.

Nawet jeśli rodacy są motywowani w różnoraki sposób przez wrogie twojej ojczyźnie państwo i prowadzą do jej zniszczenia?

 

No wiesz moimi idolami w tej kwestii są Mahatma Gandhi i Albert Einstein.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żalem czytam taką czysto polityczną napier*alankę, w której słowo "patriotyzm" we wszystkich przypadkach jest przez wszystkie strony używany w roli pałki do okładania strony przeciwnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę wszystkim uczestnikom radosnego i dumnego marszu niepodległości. Naprawdę mamy z czego być dumni. Mnie naprawdę zaskakują pozytywne zmiany w wyglądzie polskich miast przez ostatnie kilka lat. Rozwój gospodarczy ostatnich kilku lat na tle naszych sąsiadów i w tak trudnym klimacie gospodarczym ostatnich kilku lat, jest naprawdę imponujący. To jest zasługa wszystkich Polaków.

Na tym kończę dyskusję w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby rozładować podniosłą atmosferę może w ramach pojednania z lewa i z prawa "ktoś" znowu podpali auto znanej stacji pseudo informacyjnej wprowadzając taką nową świecką tradycję :)

 

 

Ja proponowałbym zanim ktoś wypowie się na temat faszystowskiej prawicy czy tez moherów najpierw poznać i wtedy mieć swoje zdanie. Nie wyrabiać go na podstawie prasy radia i telewizji.(Lusterko87 zgadzam się z Tobą )

 

Uważam że w każdej grupie społecznej jest taki sam procent debili i idiotów niezależnie od opcji politycznej, a telewizja co pokaże ? co bardziej sprzeda się ? czy to że było spotkanie prawdziwych Polaków patriotów to że na spotkaniach Radia M są normalni ludzie/ normalna wspólnota osób sobie życzliwych odpowiedź brzmi NIE- Telewizja pokaże że jeden oszołom z drugim coś zniszczył spalił lub obrzucił kamieniami, że sympatyk radia M to musi być fanatyk z pod krzyża.

 

Wnioski:

1/ Telewizja Kłamie - nic się nie zmieniło

2/ zanim powiesz że Lewak czy Prawicowiec to świr pamiętaj masz rację (w każdej grupie jest ich ok 10-20%) ale pamiętaj że ok 80% ludzi z jednej i z drugiej strony są tak samo normalni jak ty.

3/ Wyrób sobie zdanie na podstawie własnych doświadczeń nie doświadczeń innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby rozładować podniosłą atmosferę może w ramach pojednania z lewa i z prawa "ktoś" znowu podpali auto znanej stacji pseudo informacyjnej wprowadzając taką nową świecką tradycję :)

 

 

Ja proponowałbym zanim ktoś wypowie się na temat faszystowskiej prawicy czy tez moherów najpierw poznać i wtedy mieć swoje zdanie. Nie wyrabiać go na podstawie prasy radia i telewizji.(Lusterko87 zgadzam się z Tobą )

 

Uważam że w każdej grupie społecznej jest taki sam procent debili i idiotów niezależnie od opcji politycznej, a telewizja co pokaże ? co bardziej sprzeda się ? czy to że było spotkanie prawdziwych Polaków patriotów to że na spotkaniach Radia M są normalni ludzie/ normalna wspólnota osób sobie życzliwych odpowiedź brzmi NIE- Telewizja pokaże że jeden oszołom z drugim coś zniszczył spalił lub obrzucił kamieniami, że sympatyk radia M to musi być fanatyk z pod krzyża.

 

Wnioski:

1/ Telewizja Kłamie - nic się nie zmieniło

2/ zanim powiesz że Lewak czy Prawicowiec to świr pamiętaj masz rację (w każdej grupie jest ich ok 10-20%) ale pamiętaj że ok 80% ludzi z jednej i z drugiej strony są tak samo normalni jak ty.

3/ Wyrób sobie zdanie na podstawie własnych doświadczeń nie doświadczeń innych

 

No z tym, że w każdej grupie są różne przypadki to się zgodzę. Sam jestem moherem, katolem, narodowcem, konserwatystą, kibolem, (kibol to nie chuligan !!!), piwowarem ale co do ilości w danej grupie to bym się nie zgodził... Ogólnie uważam, że w całym społeczeństwie jest 99% lemingów/naśladowców/niezbyt rozgarniętych ludzi... a jak to się rozkłada na poszczególne grupy to już nie będę pisał, bo się zrobi niepotrzebny konflikt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście bardzo bym prosił o definicję słowa "konserwatysta"...

 

Co by nie było zbyt napompowana definicja ... lubię tradycje, nie lubię odcinania się od niej i tworzenia czegoś nowego "żeby było przyjaźnie i wspólnie dla wszystkich" ;) takiej nowej świeckiej :D

Jestem przywiązany do pewnych obyczajów, tradycji, wiary, wartości rodziny, honoru własnego i narodowego których nie chcę porzucać. Chcę zachować to co było u nas dobre, chciałbym np. przywrócenia godła Polski z 1919r, które to wszystko odzwierciedlało, zamiast cherlawego orzełka z dziwnymi gwiazdkami i otwartą koroną bez krzyża, które nam wmontowano :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji.

Zasada Pareto (80/20) jest aktualna i sprawdza się we wszystkich przypadkach.

W piwowarstwie też. :))

 

zasady zasadami ale jakoś dookoła widzę przytłaczającą większość lemingów i osób naprawdę naiwnych. potwierdzają to np. wyniki wyborów i to nie tylko u nas. No chyba, że nie umiem szacować i ta większa ilość to 20%, albo ja po prostu jestem w tych kilku procentach zaślepieńców, którzy są aspołeczni i powodują ten tragiczny i kryzysogenny, pozbawiony wartości, etyki i w ogóle pozbawiony sensu porządek świata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to racja. Może się tak stać zawsze, chociaż chyba raczej nie w tym wątku. Jest rodzynkiem na forum:) (swoją drogą zamykamy był już z 5 do 7 razy, w tym zaliczone 3 większe awantury i 2 mniejsze kłótnie) :)

 

ps: ostrzeżeń nikt poza samym zainteresowanym nie widzi, więc nie ma o czym publicznie dyskutować. Na pocieszenie Jake mogę powiedzieć tyle, że nie jesteś sam w tym elitarnym klubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo dostaniesz ostrzeżenie ;)

 

Za nic ostrzeżenia się nie dostaje. Osobiście jestem za pełną swobodą wypowiedzi, ale mimo to netykieta obowiązuje nas wszystkich. I jeśli są zgłoszenia zewnętrzne to reagujemy.

 

Pamiętajmy, że to forum nie jest dobrym miejscem na dyskusje światopoglądowe czy polityczne.Tematycznie starajmy trzymać się naszego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa elementy historii za ktore mamy sie za co wstydzic. Ja bym dorzucil te dwa:

 

Zajecie zaolzia w 1938 roku.

 

No i za komuny

 

Udzial wojsk polskich w Czechoslowacji w 1968.

 

Ten 68' to rozumiem... ale zajęcie zaolzia ?? Dlaczego wstyd ? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.