Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No nie, jeżeli masz smarta to cokolwiek na allegro  kupisz jesteś chroniony, to co opisujesz ma miejsce na allegolokalne,

ale jak jest z chinami, trzeba by szukać ,w sumie dlaczego ma być inaczej skoro allegro dopuszcza takie aukcje .

 

Sprawdziłem, wchodzę na aukcje  z chin i jest allegro protekt, nawet dla tych bez smarta.

Edytowane przez dziedzicpruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, bardzo jesteś w błędzie

Chiny = wyjebka allegro na kupującego, chyba że majfrend się postara, poliże trochę na allegro i dostanie specialny status który uprawnia go do wystawiania przez smart. Wtedy takie aukcje są specialnie oznakowane.

Wiem co mówię bo walczyłem z allegro i sprzedawcą z chin

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie wiem  jak jest i jaki miałeś problem, ale wchodząc w aukcje z wysyłką z chin pisze  ,ze kupujący jest chroniony w wypadku jakby to był klasyczny wał, czyli dostałbyś inny przedmiot, albo nie dostał w ogóle, może problem byłby jakby był zrypany,

tak czy tak  allegro racje przyzna  racje  kupującemu, zapłaci i nie wyegzekwuje  zwrotu od sprzedawcy (widziałem taką akcje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem zwrot kasy, tyle że allegro wymogło go na innym sprzedawcy :)

To śmieszne, więc opiszę:

Kupowałem taką samą kawę od polskiego sprzedawcy ( zazwyczaj od niego kupuję) i coś mnie podkusiło by też zaryzykować od - jak się okazało - Chińczyka - za 3/4 ceny. Oczywiscie z Chin nie przyszła, zgłosilem do allegro, a to kazało temu polskiemu sprzedawcy pokryć koszt chińskiego zakupu, i pomimo moich wyjaśnień zarówno w allegro jak i u sprzedawcy, dostałem zwrot, i to kwoty za "polską" kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, x1d napisał(a):

Ja dostałem zwrot kasy, tyle że allegro wymogło go na innym sprzedawcy :)

To śmieszne, więc opiszę:

Kupowałem taką samą kawę od polskiego sprzedawcy ( zazwyczaj od niego kupuję) i coś mnie podkusiło by też zaryzykować od - jak się okazało - Chińczyka - za 3/4 ceny. Oczywiscie z Chin nie przyszła, zgłosilem do allegro, a to kazało temu polskiemu sprzedawcy pokryć koszt chińskiego zakupu, i pomimo moich wyjaśnień zarówno w allegro jak i u sprzedawcy, dostałem zwrot, i to kwoty za "polską" kawę.

Ale jak? Kupiłeś u chińczyka a polskiemu sprzedawcy kazali za to zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupił kolega kawę na dwóch aukcjach, jedną od Polaka, a drugą od Chińczyka, a jak złożył zażalenie na kawę od Chińczyka, to Allegro uznało, że chodzi o kawę kupioną od Polaka i jemu kazali oddać. Dobrze rozumiem? Chore, ale swoją drogą widać, że Allegro dba o kupującego - odda ci kasę choćby miało okraść Bogu ducha winnego sprzedawcę, byleby klient zadowolony był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, anteks napisał(a):

Ale jak? Kupiłeś u chińczyka a polskiemu sprzedawcy kazali za to zapłacić?

Dokładnie. I to mimo kilku maili do allegro i do sprzedawcy, żeby nie płacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, x1d napisał(a):

Dokładnie. I to mimo kilku maili do allegro i do sprzedawcy, żeby nie płacił.

Ale że jak? Kupię np automat piwowarski na allegro, chińczyk mi nie przyśle to rzucają kostką i ktoś ze sprzedających takie same na allegro ma mi zwrócić kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INTseed napisał(a):

Jak to jest konto Polaka to on zapłaci. A on sobie ściągnie od chińczyka z którym ma umowę.

Nie nie to zupełnie różni sprzedający.

Błąd był po stronie allegro, ale mam wrażenie że udawali że nie wiedzą o co chodzi, a pl sprzedawca chyba nie chciał się "kopać z koniem". Ja zresztą tez nie.

1 godzinę temu, anteks napisał(a):

Ale że jak? Kupię np automat piwowarski na allegro, chińczyk mi nie przyśle to rzucają kostką i ktoś ze sprzedających takie same na allegro ma mi zwrócić kasę?

Kupiłem od dwóch sprzedających, więc nie tyle rzucali kostką co wzięli tego drugiego.

 

Trudno powiedzieć co byłoby przy bardziej klarownej sytuacji, ale sądzę z treści wysyłanych powiadomień, że to jest ich pierwszy etap procedury allegro protect - upomnienie sprzedającego do wywiązania się z umowy sprzedaży, następnie upomnienie do zwrotu kasy. Gość miał już zawieszone konto, i gdyby nie napatoczyła się ta druga aukcja to powinni oddać kasę od siebie - no ale nie mogę tego niestety stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.07.2024 o 14:04, Dawid Szatan napisał(a):

A co do garka, to po wlaniu wody okazało się, że wchodzi do niego 48 litrów, a przy mocowaniu uchwytów zaczęło przeciekać. Także udał się zakup, udał... Już do zwrotu idzie.

 

Też kupiłem, zalałem go wieczorem. Odrobinę pociekło przy nitach uchwytów. Zostawiłem na noc napełnionego, a rano sucho. Uszczelnił się jakoś.   W najgorszym wypadku pizgnę w nit kilka razy i będzie szczelny.

A garnki były ze zwrotów amazona, w pudle miałem kartkę.

Dno trochę cienkie, jednak zatarłem co miałem zatrzeć. Dzięki rozmiarowi nic mi nie wykipiało :)

Generalnie jestem zadowolony, gdybym miał kupić za tysiaka to bym zaczął szukać jakiegoś automatycznego kotła, a nie garnka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.