Skocz do zawartości

Nowy sklep - malteurop.shop.pl - Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Ceny niezłe ale nazwy tragiczne  przynajmniej typy byście podali dużo w swojej ofercie nie macie a dla początkujących to duże ułatwienie 

 

No przecież masz podane nazwy po byku... Nie ma tu znaczenia czy początkujący czy doświadczony wystarczy minutę pomyśleć Mep©Ale to Pale Ale, Mep©Lager to zwykły Pilzneński, a Mep©Pilsner to Monachijski. Po nazwach łatwo dojść i po zakresach EBC można od razu zauważyć tu nie trzeba mieć żadnej szkoły skończonej na to.

 

Czy oferta będzie rozszerzana w przyszłości? Karmelowe słody zaczynają się od 80EBC czy przewidziany jest  może słód karmelowy jasny 30-50EBC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Und ale mogę sobie np. nazwać słód "kupa bociana" i nie koniecznie musi on mieć coś wspólnego z kupą każdy producent oprócz nazwy własnej podaje typ 

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Und ale mogę sobie np. nazwać słód "kupa bociana" i nie koniecznie musi on mieć coś wspólnego z kupą 

 

Z całym szacunkiem Morfitru ale gadasz pierdy :) Dosłownie i w przenośni... Już widzę jak cała słodownia zmienia nazewnictwo tylko z tego względu.

 

Jest jeden fakt mogliby rozwinąć trochę opis tych słodów a nie tylko ctrl+c i ctrl+v (nawet bez zmian nazw i EBC) "słód wyprodukowany z jęczmienia browarnego 2-rzędowego ze zbiorów 2014 r."   albo podać chociaż specyfikacje ;) To dopiero początek więc trzeba wrzucić na luz jeszcze się poprawią i rozwiną podejrzewam jak będzie zainteresowanie. Strzegom też na początku miał biedne opisy.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mnie interesuje sam profil słodowni - czy będzie bardziej dla rzemieślników czy jak strzegom - dla koncernów. bo jeżeli to pierwsze to z czasem powinniśmy doczekać się porządnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a Mep©Pilsner to Monachijski.

 

Monachijski  jaśniejszy od pal ale,

 człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli...

 

Generalnie odnośniki i opisy na tej stronie chyba nie działają jeszcze zbyt sprawnie :) Spory falstart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa ;) Rozmawiałem z kilkoma osobami na ten temat i wychodzi na to że są to dwa Pilzneńskie jeden jaśniejszy drugi ciemniejszy. Dlaczego? Zależy od tego co zamawiający (czytaj duży browar ;) ) sobie zażyczył i z tego co zrozumiałem produkują dla dwóch browarów i odsypują trochę dla piwowarów stąd taka różnica. 

 

 

A mnie zastanawia Mep Dark. Co to jest? Karmel? Brown?

 

Wygląda na to, że karmel przynajmniej tak parę osób go używało... Wątpię żeby browna produkowała jakaś Polska słodownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ceny macie atrakcyjne, ale jak się domyślam w śrutowanie nie będziecie się bawić? Pytam bo oczywiście nie mam śrutownika ;)

Ja wiem czy takie atrakcyjne? Oczywiście darmowa wysyłka robi robra, ale Strzegom jest tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Korzystał ktoś? Jak jakość? Jak szybkość wysyłki? Można zamówić jeden worek? 

W przyszłym tygodniu muszę zamówić słód Pale Ale i zastanawiam się czy nie przetestować, ale fajnie byłoby mieć chociaż jedną opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają dwa razy w tyg, tak przynajmniej jest wyszczególnione w regulaminie (tak czytam regulaminy jestem dziwny :D ) tj we wtorek i czwartek, więc weź to pod uwage składając zamówienie. Przesyłka free niezależnie od ilości. Osobiście zamówiłem w niedziele (wtedy tez zrobiłem przelew) we wtorek wsłali kurierem, w środę rano paczka u mnie. Wraz ze słodem dostajesz specyfikacje słodu więc duży plus dla nich. Jakoś pare dni po zamówieniu odezwał się pan z informacją czy wszystko w porządku, znów na plus. :) 

 

a i fakture wysyłaja poleconym w osobnym liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem worek Pale Ale na próbę - przelew zrobiony we wtorek, wysyłka też we wtorek. We środę po południu już był u mnie. Póki co na nim jeszcze nie warzyłem, ale przymierzam się do pierwszej warki w przyszłym tygodniu. Przewaga pale ale będzie, więc będę mógł coś więcej powiedzieć o wydajności i klarowności raczej za tydzień. Póki co obsługa na plus. Ja jednak tej specyfikacji słodu u siebie nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamówiłem, więc potwierdzam błyskawiczną wysyłkę. We wtorek rano zamówione, dzisiaj (środa) rano przesyłka dostarczona :) Jest metryczka ze specyfikacją słodu z różnymi wartościami, których w połowie nie rozumiem ;)

 

Najbliższe warki będę warzył na tym słodzie, więc jak będę miał gotowy produkt, to napiszę jakieś wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamówiłem ostatnio w środę 25 kg pilzneńskiego i 25 kg pszenicznego. Dostawa w piątek, także szybko. Jedyne co mi się rzuciło w oczy, to waga opakowania wyliczona przez kuriera. Na jednym worku było 23,28kg, a na drugim 21,54kg. Miał ktoś podobnie? Rozumiem jakiś rozmiar błędu, ale 3,5kg na worku to jest sporo za dużo moim zdaniem. Bedzie trzeba jeszcze sprawdzić to swoją wagą, bo aż nie chce mi sie wierzyć, że mam tyle mniej słodu. Poniżej fotka z paczek.

post-4348-0-30157000-1442849022_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.