Skocz do zawartości

Kocioł warzelny


Raf78

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego też zastanawiam się nad garnkiem Abbey 40l grzałka 2500. Myślę, że lepszy niż KonfiStar. Mój Lady Marmolade jest mniejszej objętości 27l i mocy 1800, a jest cięższy od w/w co świadczy, że z grubszej blachy. Faktycznie nie przypalać się, co mogę stwierdzić po pierwszej Warce, którą w nim wykonałem. Wszystkie w/w to inna półka niż emalia z Lidla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Raf78 napisał(a):

Royal 30l to cena ok. 1700 zł. A jak czytałem tak trzeba go modyfikować np. nie sprawdza się bazuka, lubi przypalać na dnie, więc nie wiem czy tak kolorowo.

 

Używkę wersji 30l dostaniesz za 750-800zł w dobrym stanie. Ja wywaliłem oryginalną bazookę, do chmielenia mam hop spider i nic się nie zatyka, a przypalenie zdarza się tylko w jednym miejscu, gdzie niestety poprzedni właściciel porysował dno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciezkicoswybrac napisał(a):

Używkę wersji 30l dostaniesz za 750-800zł w dobrym stanie. Ja wywaliłem oryginalną bazookę, do chmielenia mam hop spider i nic się nie zatyka, a przypalenie zdarza się tylko w jednym miejscu, gdzie niestety poprzedni właściciel porysował dno. 

W tej wersji 30l ile faktycznie wchodzi brzęczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 14:27, anteks napisał(a):

Jeżeli nie chcesz pompki tylko mieszanie to wystarczy "pasteryzator typu lidl" za 300zł

Popieram, a jeśli tylko zacieranie infuzyjne,to to  rozwiązanie, to najmniejsze koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze gotowe znaczy dobre. Z zamiłowania jestem "techniczny", zmysł również. Daje mi to swobodę w realizacji różnych projektów technicznych. Czasami niewykonalne jest dla mnie wyzwaniem. Przy pomocy kolegów z forum "wędzarniczej braci" stworzyłem elektryczną wędzarnię, którą cieszę się od dłuższego czasu. Teraz moje zainteresowania ukierunkowane są na warzenie piwa. Zarejestrowałem się w najlepszym w tym celu forum. Myślę, że doświadczeni forowicze, pomogą mi przygotować sprzęt do warzenia piwa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raf78 napisał(a):

Mam pytanie do posiadaczy Royal Catering 30 l, jaka jest rzeczywista pojemność tego kociołka. Czy byłbym w nim w stanie zatrzeć np. zestaw na bazie ok 5,5 kg słodu?

30 l się zmieści. Do brzegu zostanie parę centymetrów. Ale zawsze można regulować gęstością brzeczki. 5.5kg w koszu też się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Raf78 napisał(a):

Mam pytanie do posiadaczy Royal Catering 30 l, jaka jest rzeczywista pojemność tego kociołka. Czy byłbym w nim w stanie zatrzeć np. zestaw na bazie ok 5,5 kg słodu?

W moim poprzednim Klarsteinie Maischfest 25l mieściłem 5,5kg i było jeszcze luźno, przy 6kg+ już zaczynało robić się gęsto. W 30l powinieneś dać radę zrobić 24-25l. Teraz przesiadłem się na 50l i robiąc warki 20-25l w końcu mam spokój i nie muszę martwić czy nie będzie za gęsto. 

 

Przykładowo tu jest używka wersji 65l za 1350zł:

https://www.olx.pl/d/oferta/kociol-warzelny-do-produkcji-piwa-65l-3000w-9-programow-klarstein-CID99-IDVYczz.html

...lub 40l za 1300zl:

https://www.olx.pl/d/oferta/kociol-warzelny-do-piwa-brew-monk-30-40l-CID628-IDVQ4P4.html

 

To ogółem nie są wybitne ceny, jak chwilę poczekasz i będziesz przeglądał OLX/licytacje na allegro, to spokojnie znajdziesz za 800-1000zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc 

 

Podsumowując proszę jeszcze o opinie:

1. na Warki max. 20l piwa będzie lepsza wielkość kotła warzelnego 30 czy 40l?

2. Który kicioł z waszego doświadczenia lepszy Klarstein czy Royal Catering?

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Raf78 napisał(a):

1. na Warki max. 20l piwa będzie lepsza wielkość kotła warzelnego 30 czy 40l?

Zależy od ekstraktu początkowego brzeczki

 

4 godziny temu, Raf78 napisał(a):

2. Który kicioł z waszego doświadczenia lepszy Klarstein czy Royal Catering?

Wszystkie budżetówki są podobne, zasada działania ta sama, różnią się wyglądem i nazwą, robione przez tego samego Chińczyka. Rzuć monetą lub kup Coobrę

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2023 o 14:07, Raf78 napisał(a):

na Warki max. 20l piwa będzie lepsza wielkość kotła warzelnego 30 czy 40l?

Bierz większy.  Mniejszy ekstrakt na pewno na tym wykręcisz a jak Cię najdzie na coś mocniejszego to nie będzie problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.