Skocz do zawartości

Kangaroo Pale Ale - 13°BLG i Klarstein Brauheld Pro 45 l


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Raf78 napisał(a):

Po konsultacji telefonicznej planuję: 

- Końcem 3 tygodnia (zweryfikuję BLG) wykonać chmielenie na zimno przez 3 dni chmiel Galaxy;

- po czym przeleję piwo do drugiego fermentora i zadam środek klarujący Mangrove Jack's;

- po dwóch dniach będę butelkował.

 

Proszę o Wasze opinie do tego planu.

Ja nie rozumiem, po co Ci to klarowanie ?

To APA, nie Grodzisz.

 

 Tym bardziej, że używasz drożdży o niskiej flokuacji, więc chyba zamglenie dopuszczalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Raf78 napisał(a):

Mówimy tutaj o drożdżach suchych. Czy warto pozyskiwać gęstwę narażając się na ew. infekcje, czy lepiej użyć nowych drożdży suchych?

Często na kolejnych pasażach drożdży wychodzą lepsze piwa niż na pierwszym. Do mocarzy to bez gęstwy nie podchodź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo odfermentowało do 3 BLG, co potwierdziłem W dwóch próbkach w odstępie minimum 48h. Przeprowadzę teraz chmielenie trzydniowe na zimno w sposób opisany przeze mnie wyżej. Z racji, że nie oddzielałem, na cichą, po chmieleniu zleję piwo do drugiego fermentora. Jak nie będzie mnie zadowalała jakość klarowności użyję zakupiony środek do klarowania.

I tutaj pojawia się moje pytanie? Najwygodniej byłoby mi przelać do fermentora z kranikiem. Tylko czytając wiele wypowiedzi na forum zastanawiam się, czy będzie to bezpieczne przecinek w sytuacji gdy będę musiał przeprowadzić klarowanie i na przykład dwudniowy cold crash. Bo sporo osób jest przeciwnych przetrzymywaniu piwa fermentorze z kranikiem, jako powodu do ewentualnej infekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raf78 napisał(a):

Piwo odfermentowało do 3 BLG, co potwierdziłem W dwóch próbkach w odstępie minimum 48h. Przeprowadzę teraz chmielenie trzydniowe na zimno w sposób opisany przeze mnie wyżej. Z racji, że nie oddzielałem, na cichą, po chmieleniu zleję piwo do drugiego fermentora. Jak nie będzie mnie zadowalała jakość klarowności użyję zakupiony środek do klarowania.

I tutaj pojawia się moje pytanie? Najwygodniej byłoby mi przelać do fermentora z kranikiem. Tylko czytając wiele wypowiedzi na forum zastanawiam się, czy będzie to bezpieczne przecinek w sytuacji gdy będę musiał przeprowadzić klarowanie i na przykład dwudniowy cold crash. Bo sporo osób jest przeciwnych przetrzymywaniu piwa fermentorze z kranikiem, jako powodu do ewentualnej infekcji.

 

Przy poprawnym myciu i dezynfekcji fermentora i kranika nic nie powinno się stać.

Problem może być z klarowaniem - osady osiądą na dnie i prawdopodobnie zassiesz je do butelek podczas zlewania. Także w razie czego lepiej użyć środka do klarowania jeszcze w pierwszym fermentorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się nad tym zastanawiałem. Tylko nie wiedziałem czy są jakieś przeciwwskazania, żeby użyć środka do klarowania, w piwie, które wcześniej nie było zlewane na cichą fermentację, czyli ma drożdże na dnie.

 

Może znajdzie się ktoś, kto ma doświadczenie z klarowaniem bez zlewania na cichą.

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 3 tygodnie. Pobrałem próbkę, BLG utrzymuje się w granicy 2,5. Zadałem właśnie chmiel Galaxy w worku nylonowym (wybrałem 100 micron). Zamieszczam próbkę piwa. 

Czy podczas tego chmielenia na zimno 2-3 doby mógłbym wystawić fermentor na zewnątrz celem schłodzenia, czy dopiero po chmieleniu na zimno?

 

Obecnie na tarasie zewnętrznym mam 3,5 stopnia.

IMG_20240128_114835.jpg

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 13:32, Pingwinho napisał(a):

Po co chcesz przelewać? Jak chmielisz na zimno to o gęstwie i tak możesz zapomnieć. Chyba że w workach chmielisz, to wtedy plan OK. Żelatynę najlepiej łączyć z cold crash'em.


Co negatywnego moze sie stac jezeli zbierzesz i zadasz do kolejnego piwa gestwe zanieczyszczona mala iloscia chmielu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.