Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy byłby ktoś w stanie pomóc w zrobieniu klona tego piwa? Smak i aromat podobny jest do Ksiazece lager wiedeński, więc na pewno tam jest coś więcej niż sam słód pilzneński, Lwy są pełniejsze, słodsze, nie tak głęboko odferementowane jak Książęce. Jakby ktoś się orientował, proszę o wskazówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kompletnie nie wiem jak smakuje jakiekolwiek Książęce, ale Amber Złote Lwy pamiętam. Kwestia gustu.

Ja zrobiłbym tak:

80 % pilzneński, 15% monachijski jasny, 5% carahell. 

Zacieranie 64 st.C - 15 min., 72 st. C - 45 min.

Drożdże - czeskie lagerowe.

Fermentacja bez przerwy diacetylowej. 

Tak to widzę, może inni forumowicze doradzą coś innego.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chmielowości w tym piwie generalnie nie czuć. Chmiel raczej na goryczkę jakieś 20 IBU (ja dałbym Premiant) i może coś delikatnie na aromat na ostatnie 5 min. (Saaz, Lubelski).

Jak dasz Iungę nic się nie stanie, ale inny chmiel o krótkiej, czystej goryczce, byłby lepszy. Możesz też dać Saaz na goryczkę i aromat, jak w czeskich lagerach. Też będzie dobrze.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 15:39, Pawelek11x napisał(a):

Dziękuję za odpowiedz, ok teraz mi pozostało tylko przetestować i zobaczymy co wyjdzie, jak wydzie mam nadzieję, że nie zapomnę poinformować.

zapomnisz, zapomnisz, mało kto informuje jak piwo wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem grodziskie na chmielu Tomyski i ten chmiel bym dał. Trochę chyba przesadziłem z ilością i piwo w sumie jeszcze młode smakuje jak wędzona gorycz. Mi osobiście bardzo smakuje, Na pewno goryczka trochę z czasem zjedzie ale teraz jest taka fajna krótka. Co do Iungi to jakoś mi nie pasuje. Goryczka taka łygowata wyszła i piwo tylko keg zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, piwko skończone, po przepisie od Pawel76 (trochę zmodyfikowane), wyszło prawie idealne

Fermentacja ciśnieniowa (1 tydzien) 1bar, Lezakowane (1tydzien), filtracja ziemią okrzemkową

Wyszło :

Pilznenski 80,7%

Monachijski 12,9%

Carahell 6,5%

Saaz 50g, 

Drozdze:  Lallemand LalBrew,

Zacieranie

65 - 15

72 - 45

Gotowanie 90min

20g saaz - 60min

30g saaz - 15min

 

Zasyp razem 3,1kg - 14L Brzeczki - Gęstość 14,1 BLG alk 5,9%, końcowe BLG 3,1

 

Wyszło prawie prawie, następnym razem na pewno podniosę Carahell do około 10% kosztem Pilzneńskiego i zmienie chmiel bo saaz mi tam nie pasuje, ewentualnie zamiast zmiany zasypu dekokcja by może wniosła więcej karmelu

image.thumb.jpeg.b03911a0d4810b463c57fe33c5247897.jpeg

Edytowane przez Pawelek11x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o wiedeńskim zamiast podnoszenia karmelu.

Skoro fermentujesz ciśnieniowo to możesz użyć drożdży lagerowych, np fm31 albo coś zachowującego słodowość zza oceanu (np wyeast 2308).

Na goryczkę dałbym iungę albo marynkę, oczywiście w przeliczonych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ununul napisał(a):

Ladnie wyglada piwko tylko szklanke umyc porzadnie i bedzie super

Szklanka czysta, tylko moze łapy miałem brudne :P, no i sie oszroniła bo było schłodzone

28 minut temu, x1d napisał(a):

Pomyśl o wiedeńskim zamiast podnoszenia karmelu.

Skoro fermentujesz ciśnieniowo to możesz użyć drożdży lagerowych, np fm31 albo coś zachowującego słodowość zza oceanu (np wyeast 2308).

Na goryczkę dałbym iungę albo marynkę, oczywiście w przeliczonych ilościach.

Właśnie teraz uwarzyłem lagera Wiedńskiego, ze względu na tą słodowość i mam w planach tego słodu dodać do lagera w późniejszych testach, z chmielem zdecydowanie Iunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawelek11x napisał(a):

Szklanka czysta, tylko moze łapy miałem brudne :P, no i sie oszroniła bo było schłodzone

Właśnie teraz uwarzyłem lagera

Co robiłeś łapami od środka przy dnie?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.