Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

A ja ostatnio dyskutowałem z żoną i doszliśmy do wniosku, że trzeba się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego (za dużo się naoglądaliśmy na oddziale). W sumie oddanie szpiku (o ile w ogóle zajdzie konieczność) nie jest jakimś wielkim wyczynem. W 80% przypadków separowany jest z krwi obwodowej (ostatnio byłem przy pobieraniu), więc tydzień podawania podskórnie neupogenu plus dwa seanse po ok. 4 godziny pod separatorem mnie nie przerażają.

 

Jest ktoś chętny, by się przyłączyć?

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio dyskutowałem z żoną i doszliśmy do wniosku, że trzeba się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego (za dużo się naoglądaliśmy na oddziale). W sumie oddanie szpiku (o ile w ogóle zajdzie konieczność) nie jest jakimś wielkim wyczynem. W 80% przypadków separowany jest z krwi obwodowej (ostatnio byłem przy pobieraniu), więc tydzień podawania podskórnie neupogenu plus dwa seanse po ok. 4 godziny pod separatorem mnie nie przerażają.

 

Jest ktoś chętny, by się przyłączyć?

hmmm , w jaki sposób przebiega rejestracja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zarejestrowałem się jakiś czas temu ale na razie szpiku nie chcieli jeszcze ode mnie. Krew oddaję w marę regularnie.

Rejestracja polega na zgłoszeniu się w lokalnej stacji krwiodawstwa lub np do http://www.dkms.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dowiesz się wszystkiego. http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html

Tak czy owak warto dobrze przemyśleć rejestrację. Leży w Bydgoszczy chłopczyk z (bodajże) małopłytkowością, dla którego byłoby trzech potencjalnych dawców, ale jedna jest w ciąży, z drugim też jest jakiś problem, a trzeci się wycofał... I trzeba czekać na szczęśliwe rozwiązanie we Włoszech, bo chyba tam mieszka dawczyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś się chciałem zarejestrować to mi powiedzieli, że nie ma pieniędzy na badania dawców. Przerażające!!

Nie wiedziałem, że można teraz załatwić to przez internet. Zarejestrowałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi zabierają mnie dzisiaj do Krakowa na Kazimierz. Odbywa się tam impreza pt? ?Festiwal Kultury Żydowskiej? Czy ktoś z naszego grona tam będzie? Chętnie się spotkam. Czy warto tam być, bo ja jadę bez przekonania ta kultura jest mi obca nieznana?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdziłem że skoro jeszcze mam trochę wolnego czasu (sic!) to sobie w pokoju zrobię lyfting i wygipsuję ściany, odmaluję, założę klimatyzację i ogólnie go trochę podpieszczę co to jak wrócę z pracy przyjemnie było. Idzie mi powoli bo żeby wszystkiego nie zabrudzić pracuję etapami stawiając przegrody z folii, ale już widać postępy :beer: postanowiłem w ramach celebracji zakończenia kolejnego etapu wypić jedną z buteleczek zakupionych w Żywcu. Padło na Urthrl Hop-it, któe to kupiłem ze względu na etykietę i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Piwo to jest połączeniem tripla z IPĄ i muszę powiedzieć że to połączenie jest bardzo dobre - aromat i smak chmielu wraz z fenolami belgów to naprawdę świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lepiej. Nowa Fortuna wiśniowa... Wg tego co wyczytałem ma to być piwo zbliżone do belgijskiego krieka. Nigdy takowego nie piłem więc trudno mi ocenić. Fortuna smakuje jak piwo ze zbyt dużą ilością soku wiśniowego. Jak na mój gust za słodkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.