Skocz do zawartości

Grainfather w praktyce


toudidel

Rekomendowane odpowiedzi

Wieluń, tylko trochę srednio to poludnie. Jak chcesz to wbijaj bo zaczynam jasne lagery tzn już czas. Więc pierwszego pykniemy razem. Na stanie są dobre piwa, więc możemy trochę opróżnić butelek przy okazji. Całość potrwa 3,5 godziny tzn myje dopiero następnego dnia brak czasu. 

Edytowane przez Piotr Ba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, Piotr Ba napisał:

Jeszcze zadne piwo z tego nigdzie nic nie wygrało. Cudów nie robi, ale wygoda jest nie do opisania

A zacieranie to kluczowy proces? Bardziej postawił bym na dobór, ilość drożdży i poprawienie przeprowadzoną fermentację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 19:22, Piotr Ba napisał:

Jeszcze zadne piwo z tego nigdzie nic nie wygrało. Cudów nie robi, ale wygoda jest nie do opisania. 

Pale Ale - Złoto i Best of Show na "North County Brewer’s “Hop Star” Competition"

Belgian Pale Ale - wyróżnienie na "National Home Brew Competition"

German Pils - Złoto na "National Home Brew Competition" 

Saison - 3 miejsce na "Stupid Fladners Belgian Competition"

Irish Extra Stout - srebro na "Socially Distanced Stout Competition"

 

Tak więc pitolicie Hipolicie. Poza tym, jak koledzy wcześniej pisali, kocioł ma z tym tyle wspólnego co koń z koniakiem, bo wcześniej na zwykłym plastikowym wiadrze z grzałką 2kw i workiem od Chińczyków też było wyróżnienie na "Capital Brewer’s Indian Summer Beer Competition" za Black IPA.

Edytowane przez rafple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w tym cytacie chodzi o konkretny kocioł,.który stoi u @Piotr Ba?

 Wtedy zdanie brzmialoby: "Jeszcze zadne piwo z mojego GF nigdzie nic nie wygrało" i byłoby to asekurujace uzupełnienie do wcześniejszego zaproszenia na wspólne warzenie.

Mhm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zasada napisał:

A może w tym cytacie chodzi o konkretny kocioł,.który stoi u @Piotr Ba?

 Wtedy zdanie brzmialoby: "Jeszcze zadne piwo z mojego GF nigdzie nic nie wygrało" i byłoby to asekurujace uzupełnienie do wcześniejszego zaproszenia na wspólne warzenie.

Mhm?

 

Tam jakiś konflikt jest, drożdże u @Piotr Ba na GFa się w browarze obraziły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fotohobby napisał:

Uczepiliście się niepotrzebnie. Pisał o swoim garze i swoich odczuciach z jego użytkowania

Co więcej ja jeszcze żyje, i jeszcze nie rzuciłem gotowania i w '23 bije się znów w KPD mam już plan. Więc poza przeszłością jest jeszcze przyszłość.

 

15 godzin temu, rafple napisał:

Pale Ale - Złoto i Best of Show na "North County Brewer’s “Hop Star” Competition"

Belgian Pale Ale - wyróżnienie na "National Home Brew Competition"

German Pils - Złoto na "National Home Brew Competition" 

Saison - 3 miejsce na "Stupid Fladners Belgian Competition"

Irish Extra Stout - srebro na "Socially Distanced Stout Competition

Kurcze no nie chce być złośliwy ale nie wiem co to za konkursy tzn jakiego kalibru, ale jednak na naszym podwórku największym i głównym jest KPD, i moje zdanie nie dotyczyło jakichś imprez, tylko rozchodzi się o KPD i awans do finałów tam i koło tego kręci się temat u nas , tzn w PL. Tzn trochę jakby porównać MB do Dacii - trochę jednak jest technicznie różnica.

Tzn nie mówię o wysyłaniu Stouta na konkurs do Sieradza, tak w obrazowym skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotr Ba napisał:

moje zdanie nie dotyczyło jakichś imprez, tylko rozchodzi się o KPD

"No bo u nas wszystko największe, najszybsze, najlepsze..." Nie chcesz być złośliwy, nie wiesz co to za konkursy, ale wiesz że poziomu Dacii. Jeśli wszystkie twoje wypowiedzi podparte są podobnym poziomem wiedzy, to może lepiej czasem sprawdzić zanim się coś napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Ba napisał:

Co więcej ja jeszcze żyje, i jeszcze nie rzuciłem gotowania i w '23 bije się znów w KPD mam już plan. Więc poza przeszłością jest jeszcze przyszłość.

 

Kurcze no nie chce być złośliwy ale nie wiem co to za konkursy tzn jakiego kalibru, ale jednak na naszym podwórku największym i głównym jest KPD, i moje zdanie nie dotyczyło jakichś imprez, tylko rozchodzi się o KPD i awans do finałów tam i koło tego kręci się temat u nas , tzn w PL. Tzn trochę jakby porównać MB do Dacii - trochę jednak jest technicznie różnica.

Tzn nie mówię o wysyłaniu Stouta na konkurs do Sieradza, tak w obrazowym skrócie.

W takim razie, jeśli Polska jest MB to Kacper z Klejnot Niklu warzac na GF wygrał PINTA x LIDL, z tego co wiem teraz w Warszawskim był w 4 z 7 kategorii w finale, jedna wygrał, Piotr z Rosebrew finał na MPPD 22, ja na GF podium na MPPD 22' i zapewne wiele innych osób których nie kojarze. Rzeczywiście, Polska MB, a inni nie potrafia warzyć :)

Edytowane przez Suchejroo
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/27/2022 at 5:26 PM, Piotr Ba said:

Kurcze no nie chce być złośliwy ale nie wiem co to za konkursy tzn jakiego kalibru, ale jednak na naszym podwórku największym i głównym jest KPD,

National Homebrew Competition to największy konkurs piw domowych na świecie. Tyle kwestii kalibru.

 

U nas wcale nie KPD jest największe (bo takiego konkursu nawet nie ma, to jest tylko skrót od konkurs piw domowych), tylko MPPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.