Skocz do zawartości

Roztwór Starsanu w piwie


smola

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nie lada zagwostkę. Otóż wlałem 60 lirów brzeczki do fermentatora, w którym było około 2 litrów roztworu starsanu (8 ml na 5 litrów wody). Będzie z tego coś jeszcze, czy za duże ryzyko dla zdrowia i lepiej wylać?

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach czytałem sporo takich historii, podobno nic się nie działo, a nawet za bardzo na smak nie wpływało. No ale to wszystko dowody anegdotyczne. Podobno nawet producent starsanu wypił publicznie jego roztwór, żeby udowodnić, że jest nieszkodliwy, ale nie wiem czy to nie jakieś urban legend 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Oskaliber napisał(a):

Podobno nawet producent starsanu wypił publicznie jego roztwór, żeby udowodnić, że jest nieszkodliwy, ale nie wiem czy to nie jakieś urban legend 🙂

 

:) legendy miejskie. Starsan to środek biobójczy i podejrzewam, że nie wybiera sobie tylko bakterii i grzybów na odstrzał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia roztworu, na 60l te parę kropli nie powinno mieć wpływu. Starsan zawiera kwas fosforowy, który stosuje się np do zmiany ph zacieru i kwas ABS, którego bardziej bym się obawiał (stosowany w detergentach i środkach czyszczących wszelkiej maści), ale w małym procencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę, że na jakimś pokazie warzenia w Krk wiele lat temu poszła brzeczka do chyba z 2l roztworu Starsanu, chyba to była IIPA.

Podobno przefermentowało normalnie, próbowałem potem, jakieś wybitne nie było ale smakowało w miarę normalnie.

Co nie znaczy, że polecam wypić 60l takiego piwa ze Starsanem ;)

 

Starsan podobno izopropanol jeszcze zawiera, była akcja z wycofaniem go z UE, chociaż z drugiej strony to wszystko małe dawki są tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.