Skocz do zawartości

Czy Wasze piwa kopią ?


lechu555

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Nie przyszło mi do głowy zapytać tyle czasu, a samą obserwację w zasadzie poczyniłem już na samym początku mojej przygody z piwowarstwem.

Czy Wasze piwa kopią jak te kupowane ?

 

Niby u mnie  z 12BLG schodzi do 2 BLG co daje ok 5% alko, aczkolwiek porównując to do 5% z piw "komercyjnych" to moje klepią trochę subtelniej zdaje się, oczywiście jest walnięcie w łeb, aczkolwiek nie jest takie chamskie i zdecydowanie szybciej wali w łeb, ale też zdecydowanie szybciej odpuszcza niż kupne.

Nie żebym promował takie picie, ale kiedyś ze znajomymi czyściliśmy moją piwiarnię z zaległych tam piw, no i jakoś tak się zeszło, że w przeciągu paru godzin uzbierało się tego może,bodaj, z 7 na łba i coś tam się w głowie zakręciło i ewidentnie człowiek był wesoły, ale po np. 7 analogicznych piwach komercyjnych to już bym się zataczał, a rano już tak wesoło by nie było, podczas gdy po moich jakoś kaca jakoś nie mam, ot lekko wysuszony, napiję się porządnie wody i znowu do wracam do życia.

 

Kusi mnie jeszcze by zerknąć na alkomacie jak szybko redukuje mi się alkohol w wydychanym powietrzu, ale na razie przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje klepią inaczej jak koncernowe (mam inne odczucie, poparte doznaniami znajomych), jest taki błogostan, ukojenie. W domowych piwach jest mniej alkoholi wyższych, to też nie powoduje ono takiego kaca jak koncerniaki.  Błogostan zrzucam na chmiel, bo na warkę 54 litry zużywam 300 - 350 gramów, a jak powszechnie wiadomo, chmiel ma właściwości uspokajające. Wyciąg z chmielu jest powszechnie stosowany w produkcji tabletek uspokajających (tych bez recepty), a przed wojną uważany był za narkotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, korzen16 napisał(a):

Zachowuj się Panie chociaż przy poniedziałku ;)

Ludzie kochani. jeśli chodzisz do pracy w sobotę, niedzielę  to alkoholizujesz się w poniedziałek( mając w perspektywie też wolny wtorek- ale niespodzianka ktoś chory i koniec picia bo rano do roboty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przed weekendem pójdzie oddać krew to są dwa dni wolnego. To wtedy nawet 4 dni pod rząd. Ostatnio się dowiedziałem, że można dostać L4 na kaca, więc kolejność taka:

oddanie krwi
3 dni picia domowych
1 dzień picia koncerniaków
kac - telefon do lekarza
kolejny dzień picia piw domowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DonBeer napisał(a):

w sobotę na finale siatkówki

Te same okoliczności i poszło jakieś cztery kufle pszenicy i nie sponiewierało mnie jakoś mocno, ale i tempo opróżniania było umiarkowane

1 minutę temu, Ununul napisał(a):

Jak się przed weekendem pójdzie oddać krew to są dwa dni wolnego

A propos krwiopijstwa, dawno temu w czasach moich studiów chłopak koleżanki w wojsku dowiedział się, że za każde 200ml oddanej krwi można dostać jeden dzień wolnego. Po namyśle i skomplikowanych obliczeniach poprosił o spuszczenie 6 litrów krwi i miesiąc przepustki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, korzen16 napisał(a):

poprosił o spuszczenie 6 litrów krwi i miesiąc przepustki... :)

nie żebym psuł anegdotę, ale objętość krwi u dorosłego człowieka to około 5 litrów 😁, także ten, no...

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie też są nieco mniej kacogenne. Jednak przede wszystkim to kwestia ilości i formy dnia. Z domowych jak dla mnie najbardziej kopią piwa na belgijskich drożdżach. Raz po 2 piwach Dubblu i Triplu mnie lekko suszyło w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.