Skocz do zawartości

Pierwsza warka


Raf78

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Raf78 napisał(a):

Czyli tuż przed rozlewaniem do sterylizatora wlać rozcieńczony Sanipro, potraktować nim butelki i na suszarkę - bez spłukiwania?

Ja mam starsan i nie splukuje. Sanipro jest rinse czy no rinse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów używam samego oxi. Trochę większe stężenie i na wszelki wypadek zawsze przepłukuje butelki wrzątkiem. Tylko mam swój już sprawdzony patent i mi to sprawnie idzie. Tylko moje butelki są już na początku dość czyste. Zabutelkowałem sporo piw i żadnych problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 ml sanipro bez oszczędzania( przy rozlewie 1 litr i w kanał, przy warzeniu okolo 2 litry i w kanał, plus coś tam do czyszczenia butelek)około 50 warek.

1-2,5ml na 1 litr wody.

 

I jest bez płukania

Bardzo wydajne

Edytowane przez Koora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Raf78 said:

Mam jeszcze pytanie, czy pas grzewczy z Browamator to dobry wybór  https://browamator.pl/elektryczny-pas-grzewczy-brewbelt-220-230v/3-207-1173

 

niestety na innych sklepach niedostępny...

Na AliExpress i Allegro znajdziesz bardzo podobne (na ogół czarne). Może nazywają się Podgrzewacz strefy tropikalnej fermentacji browarniczej, a czas dostawy to miesiąc, ale działają i są połowę tańsze. Zwróć tylko uwagę na wtyczkę, żeby nie zostać z jakąś zagraniczną wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Raf78 napisał(a):

Czy ktoś używa tego produktu, bo troszeczkę wydaje mi się ma dużo wyższe parametry niż to dostępne na naszym rynku moc ponad 1000 W temperatura powierzchni ponad 4000 st. C

Pewnie błąd w opisie, przy takiej temperaturze to sama grzałka poszłaby z dymem w sekundę.\

 

Tam jest napisane tak:

Temperatura powierzchni: 4060 (℃)

Maksymalne napięcie: 110240 (V)

 

Podejrzewam, że zabrakło myślników i możliwe że miało być tak :

Temperatura powierzchni: 40-60 (℃)

Maksymalne napięcie: 110-240 (V)

 

Czyli dla napięcia 110 temp 40st C i dla wyższego napięcia większa moc wydzielana i temp. do 60st

Edytowane przez paulox81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vmario napisał(a):

@Raf78, potwierdzam to, co pisze @paulox81 — skopane tłumaczenie. Kupowałem z tej samej aukcji i pas grzeje normalnie. Podgrzewałem teraz dubbla, korzystając z tegoż pasa i STC-1000.

Właśnie myślałem o połączeniu tego pasa z STC-1000. Dzięki, że sprawdzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piwnicę której obecnie panuje temperatura 16 stopni, czy to za mało do refermentacji ?

Obecnie mam w jednym pomieszczeniu w domu. Obawiam się jednak refermentacji w tym pomieszczeniu, bo jak wyczytałem na forum czasami dochodzi do tak zwanych granatów, więc nie chciałbym zabrudzić domowego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u producenta u którego zakupiłem pierwszy zestaw do zacieru uzyskałem informację, że do dezynfekcji butelek po ich umyciu wystarczy Oxi.

Jakie zatem jest Wasze zdanie na temat uzyskanej przeze mnie informacji. 

Czy także opcji wystarczy do dezynfekcji fermentora gdy umyję go po zakończonym procesie fermentacji.

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Raf78 napisał(a):

Dzisiaj u producenta u którego zakupiłem pierwszy zestaw do zacieru uzyskałem informację, że do dezynfekcji butelek po ich umyciu wystarczy Oxi.

Jakie zatem jest Wasze zdanie na temat uzyskanej przeze mnie informacji. 

Czy także opcji wystarczy do dezynfekcji fermentora gdy umyję go po zakończonym procesie fermentacji.

Zmień dostawcę, polecam starsan. OXI może utleniac piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Oxi z powodzeniem. Tylko zawsze troszkę przepłukuje wrzątkiem butelki po oxi, wtedy jaki kolwiek problem z utlenieniem nie występuje. Mam swój wyrobiony proces mycia i zajmuje mi to nie wiele czasu. Tylko butelki mam rzeczywiście czyste. Zawsze po rozlaniu piwa troszkę opłuczone i zero problemu. Co innego jak na dnie butelki mamy jakąś pleśń, jakieś czarne coś itp. Wtedy żadne oxi nie pomoże😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.