Skocz do zawartości

Coopers shout z laktoza i łupinami kakao


Ryzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomysł jest na coopersa shout z laktoza i łupinami kakao tylko właśnie chciałbym zaciągnąć info czy:laktozę myślę o dodaniu 750gr na 22l czy to nie za dużo i chciałbym ją dodac na cichą i w jakiej ilości gorącej przegotowanej wody ja rozpuścić,i drugie dodatek ile łupin kokosowych dodać do tej ilości Warki i czy dać wywar ugotowany czy wsypać suche,myślałem jeszcze nad kilkoma laskami wanilii ale nie wiem czy nie za dużo tego wszystkiego ,może będzie jakaś podpowiedź na ten experymenty w moim wykonaniu ,tak jak robiłem cerveze że słodem kukurydzianym Warka ważyła bardzo smaczna delikatna 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ryzik napisał(a):

Witam pomysł jest na coopersa shout z laktoza i łupinami kakao tylko właśnie chciałbym zaciągnąć info czy:laktozę myślę o dodaniu 750gr na 22l czy to nie za dużo i chciałbym ją dodac na cichą i w jakiej ilości gorącej przegotowanej wody ja rozpuścić,i drugie dodatek ile łupin kokosowych dodać do tej ilości Warki i czy dać wywar ugotowany czy wsypać suche,myślałem jeszcze nad kilkoma laskami wanilii ale nie wiem czy nie za dużo tego wszystkiego ,może będzie jakaś podpowiedź na ten experymenty w moim wykonaniu ,tak jak robiłem cerveze że słodem kukurydzianym Warka ważyła bardzo smaczna delikatna 

 

Może takie dwa przepisy Ci pomogą:

 

W jednym dodają kakao i stalówki kakaowe. W drugim 900gr laktozy do wrzątku. Na samym początku nastawiania piwa.

Potrójny Choc Stout.pdf Pan Handle Caramel Cream Ale.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryzik napisał(a):

ile łupin kokosowych dodać do tej ilości Warki

Najlepiej 0. Ewentualnie możesz nalać piwa do łupiny.

Ale jak już musisz to wrzuć do piwa podpieczone i odsączone z tłuszczu wióry lub czipsy kokosowe. 100 - 500g w zależności jak tłusto-kokosowe piwo lubisz.

2 godziny temu, Ryzik napisał(a):

myślałem jeszcze nad kilkoma laskami wanilii

Za dużo. Odpuść, kokos + laktoza + wanilia będzie ciężko wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

20l shout z brekwitu chce na cichą dodać łupiny kakaowe (po śląsku to kakauszale)  jak by ktoś nie rozumiał co to takiego żadne kokosy i wanilia tylko to i 500g laktozy ,chociaż zastanawiam się nad 750g  jaka ilość dodać 200g  czy więcej ,chce je namoczyć na nic potem rano pogotowia  10min  dosypać laktozę i po wystudzeniu dodać do Warki czy taka procedura  będzie skuteczna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryzik napisał(a):

jak by ktoś nie rozumiał co to takiego żadne kokosy i wanilia

Sam napisałeś, że chcesz dodawać kokosa:

W dniu 4.11.2023 o 14:04, Ryzik napisał(a):

ile łupin kokosowych dodać do tej ilości Warki

O wanilii zresztą też:

W dniu 4.11.2023 o 14:04, Ryzik napisał(a):

myślałem jeszcze nad kilkoma laskami wanilii

 

A co do kakauszale to potraktuj jak każdą przyprawę dodawaną do piwa. Albo gotuj 10-15 minut albo maceruj w mocnym alkoholu. Odcedzony wywar dodaj do brzeczki lub piwa przed rozlewem. Co do ilości do poczytaj o niej w dedykowanym wątku i sam wyciągnij wnioski:

Laktoza - 500 g wystarczy

 

P.S. warto poprawić interpunkcję w swoim poście, bo czyta się to tragicznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ryzik napisał(a):

Odpowiadając  na poprawę pisowni to sam sobie popraw albo zrób PUNKCJĘ 😀😀😀

Sugeruję powstrzymać się od chamskich odzywek i poświęcić chwilę na przeczytanie tego co publikujesz, aby inni nie musieli czytać posta klika razy, chcąc Ci pomóc.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ryzik napisał(a):

Odpowiadając  na poprawę pisowni to sam sobie popraw albo zrób PUNKCJĘ 😀😀😀

Nie wiem co Cię tu śmieszy. Proszę wyedytować swojego posta, tak aby był czytelny i zrozumiały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.