Skocz do zawartości

Białe grudki


Mateoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mija półtora tygodnia od kiedy wstawiłem piwo pszeniczne z brew kitu z drożdzami SafBrew WB06.
Dzisiaj chciałem sprawdzić jak BLG... i tu lipa! Wszędzie pływają białe twarde grudki wielkości surowego ziarna od popcornu. 
Ja to piwo oczywiście już wylałem, bo nie dość że te grudki to jeszcze fermantacja ledwo co poszła bo BLG spadło tylko o 2. Temperatury były około 20 stopni. 

Piwo już w zlewie ale chciałbym wiedzieć, gdzie ewentualnie popełniłem błąd. 

Edytowane przez Mateoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wizi napisał(a):

Te białe grudki to równie dobrze mogły być drożdże. Jak długo uwadniałeś i w jaka była temperatura brzeczki w momencie zadania

 

Mogło tak być, zasugerowałem się tym "popcornem" - teraz doczytałem, że wielkości surowych ziaren ;)

Aczkolwiek spadek o 2 blg w przeciągu 1,5 tygodnia to raczej nie praca drożdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drożdże były za długo uwadniane, zadane w dużej różnicy temperatur plus nienatleniona brzeczka to mogły paść lub było ich za mało na przeprowadzenie fermentacji. Teraz się już nie dowiemy. Zamiast wylewania można było spróbować i jak brzeczka nie była skwaśniała, to przegotować, ochłodzić, natlenić i zadać nowe drożdże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mateoo napisał(a):

Witam.
Mija półtora tygodnia od kiedy wstawiłem piwo pszeniczne z brew kitu z drożdzami SafBrew WB06.
Dzisiaj chciałem sprawdzić jak BLG... i tu lipa! Wszędzie pływają białe twarde grudki wielkości surowego ziarna od popcornu. 
Ja to piwo oczywiście już wylałem, bo nie dość że te grudki to jeszcze fermantacja ledwo co poszła bo BLG spadło tylko o 2. Temperatury były około 20 stopni. 

Piwo już w zlewie ale chciałbym wiedzieć, gdzie ewentualnie popełniłem błąd. 

 

Sprawdź sprzęt do pomiaru czy na wodzie wskazuje zero. Podejrzewam, że wylałeś dobre piwo, a te białe kuleczki - grudki to były pozostałości po drożdżach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.