Skocz do zawartości

Połączenie słodów, czy warto spróbować


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać opinie, co sądzicie o takim połączeniu - Warka 25 l

3 kg Pilzneński

2 kg Wiedeński 

1 kg Pszeniczny 

0,5 karmelowy jasny 30 EBC

Chmielenie Citra i Mosaic 

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt finalny będzie zależał od drożdży, ilości chmielu bardziej. Słody ok, z uwzględnieniem kontry dla wiedeńskiego i karmelu.

 

ps. Pliz popraw literówkę w tytule...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Raf78 zmienił(a) tytuł na Połączenie słodów, czy warto spróbować

Jeśli to ma być summer ale, to zmieniłbym recepturę - to ma być lekkie piwo do przyjemnego wpicia w upał.

Nie szedłbym w więcej niż 25% wiedeńskiego albo kilka procent karmelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Zdecydowełm na Summer Ale na chmielach z zestawu. 

Mam pytanie, jak zmieni się to piwo gdybym zastosował po raz pierwszy drożdże dolnej fermetacji. Jakie polecacie? W zakupionej witrynie chłodniczej łatwiej będzie mi utrzymać stałą temperaturę niż w odmu w obecnych warunkach pogodowych

 

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Raf78 napisał(a):

Zdecydowełm na Summer Ale na chmielach z zestawu. 

Mam pytanie, jak zmieni się to piwo gdybym zastosował po raz pierwszy drożdże dolnej fermetacji. =

 

Dostaniesz piwo, które uwydatnia aromat (smak) chmielu niezakłóconych estrami, jakie wnoszą podczas fermentacji  drożdże.

Na start możesz wykorzystać W34/70 są powtarzalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fotohobby napisał(a):

Dostaniesz piwo, które uwydatnia aromat (smak) chmielu niezakłóconych estrami, jakie wnoszą podczas fermentacji  drożdże.

Na start możesz wykorzystać W34/70 są powtarzalne

 

A W34/70 to nie dolniaki, a on chcial ale'a to bardziej us-05 albo notthinghamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
9 godzin temu, fotohobby napisał(a):

Dostaniesz piwo, które uwydatnia aromat (smak) chmielu niezakłóconych estrami, jakie wnoszą podczas fermentacji  drożdże.

Na start możesz wykorzystać W34/70 są powtarzalne

 

Planuję brzeczkę 25 l. Jak czytałem opis to najprawdopodobniej musiałbym mieć na tę ilość trzy paczki. Czy możesz mi polecić jeszcze jakieś inne drożdże dolnej fermentacji

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejsza kontrola to pomiar temperatury brzeczki, czyli zewnętrzny sterownik.

Przy temperaturze otoczenia dobrze byłoby zacząć w okolicy 7-8 °C i podnosić wraz ze spowalnianiem fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raf78 napisał(a):

Planuję brzeczkę 25 l. Jak czytałem opis to najprawdopodobniej musiałbym mieć na tę ilość trzy paczki. Czy możesz mi polecić jeszcze jakieś inne drożdże dolnej fermentacji

To normalne przy drożdżach dolnej fermentacji i jest to niezależne od producenta.

Ja przy dolniakach zaczynam od 10l Desitki , potem z gęstwy dwa pilsy/helle, kończę doppelbockiem/porterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy test fermentora z wodą u zanurzoną sondą, będzie miarodajny do brzeczki piwnej? Myślę, że tak. 

Zamierzam wykonać taki test, dokonując modyfikacji temp. nastawnej sterownika witryny chłodniczej. 

Mam jeszcze pytanie, z doświadczenia Us-05 w jakiej najniższej temp. Wam odfermentowały?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy 14-15°C powinny działać, ale niekoniecznie będzie to ich optymalna temperatura pracy.

W kwestii testu - woda ma stałą temperaturę, a w fermentującej brzeczce drożdże o kilka stopni ją podnoszą, więc trzeba mieć to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Otrzymałem informację ze sklepu TB, że drożdże US 05 jeżeli przeprowadzę fermentację nisko, mogą dać zbliżone efekty do czystego profilu lagera. Z doświadczenia jaką temperaturę otoczenia na wstępie ustalić, zamierzam zanurzyć sondę fermentorze i kontrolować wewnętrzną temperaturę brzeczki. 

Czy  w przypadku s05 czy na początek zewnętrzna temperatura otoczenia może być gdzieś w okolicach 12 - 13 stopni, uwzględniając wzrost temperatury  przy fermentacji, obstawiam że wewnątrz fermentora brzeczka nie spadnie poniżej 15 stopni.

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to masz fermentor w witrynie chłodniczej (a przynajmniej tak wywnioskowałem z poprzednich postów), żeby drożdże nie podniosły samoistnie temperatury fermentacji. Tzn. będą ją podnosić, ale wtedy włączy się chłodziarka i utrzyma docelową temperaturę startu fermentacji. Kwestia czy sonda zanurzona w brzeczce, czy przyklejona do fermentora, czy leżąca luzem to już osobne rozważania, jest za dużo czynników żeby powiedzieć zrób X wyjdzie Y. 

 

IMO sonda w brzeczce to najdokładniejszy sposób pomiaru, który ma swoje wady. Nie wiem czy masz możliwość ustawienia histerezy, ale sytuacja, w której drożdże podniosą sobie temperaturę o 0,1'C, chłodziarka ją obniży, drożdże za 30min znowu podniosą o 0,1C i chłodziarka znowu się odpali, nie brzmi wybitnie zdrowo dla agregatu chłodzącego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Nie chcę ingerować jak na razie w oryginalny sterownik. Zamierzam regulować temperaturą otoczenia fermentora czyli wnętrzem chłodziarki. Co do termometrów, to myślę że te naklejane na fermentor nie są dokładne, gdyż w mojej ocenie na wskazywaną temperaturę ma wpływ otoczenie, co moim zdaniem nie do końca odpowiada temperaturze wewnątrz fermentora. 

Bardziej chodziło mi o informację od  informację wskazania praktyków, którzy z doświadczenia wiedzą jaka temperatura otoczenia jest wskazana do utrzymania brzeczki tym niskim poziomie temperatury pracy drożdży US 05.

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.