Skocz do zawartości

anteks piwowarzy


Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, korzen16 napisał(a):

Chodzi właśnie o gwint. Jestem w robocie i nie mam jak zmierzyć. Wężyk zamówiłem 3/8, tak jak piszesz. Przemyślałem co pisałeś o wpięciu nalewarki i zrobię jak Ty, na szybkozłączkach 😁

gwint 1/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.09.2023 o 19:32, korzen16 napisał(a):

Jak wrażenia? 

 

Poszło, tylko trochę trudniej bujać bo nie ma jak złapać  kega. Dolny uchwyt odpadł ale przykleiłem i zobaczymy następnym razem. Ogólnie jestem zadowolony bo całość warki mogę przelać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paweł76 napisał(a):

Cześć,

używam podobnych keg petów. U mnie usunięcie tego "górnego czarnego chwytaka" powodowało mocniejsze dokręcenie fittingu i dużo lepsze trzymanie ciśnienia.

Pozdrawiam.

U mnie nawet po dokręceniu chwtak jest luźny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jakieś pół roku przerwy ale wracam

Warka 386(?)

Pilzneński 5kg (naśrutowany daaawno temu)

Iunga 25g

Lubelski 50g

Zacieranie

67'C 80min

 

Gotowanie 60min

0' Iunga 25g

30' Lubelski 25g

60' Lubelski 25g

Zadane 2x W34/70

Fermentacja we wiadrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2024 o 00:20, Reters napisał(a):

Anteks ile litrów warka i jak te dwie paczki zadawałeś? Suche na brzeczkę czy uwadniałeś? Jaka temp. fermentacji na start? Bo to ma być nasze jasne pełne?😀

Do wiadra poszlo jakieś 20l, rozsypane na brzeczce ( E2U) temp 13'C. To piwo to taki starter zimowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. I znów nie mam pojęcia jak robić. Ostatnio używam rehydratacji, ale znów jakiś czas temu nastawiałem portera premierowego 19blg zadane nothinghamy 2 paczki w temp 12 stopni. Rozsypane na brzeczkę(po opadnięciu piany po napowietrzeniu) Ogólnie nie miało prawa się udać. W końcu do tak wysokiego plato polecana jest gęstwa a nie żadne dodawanie drożdży suchych na brzeczkę. Oczywiście dodałem suche na powierzchnie. I co? I po ponad miesiącu w butelkach jak spróbowałem piwo 9 na 10 oczywiście jak dla mnie. Takie "czyste" nie estrowe. A jestem krytyczny do swoich piw. Więc o co w tym wszystkim chodzi ja się pytam?😏

Edytowane przez Reters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2024 o 14:31, Reters napisał(a):

Dzięki. I znów nie mam pojęcia jak robić. Ostatnio używam rehydratacji, ale znów jakiś czas temu nastawiałem portera premierowego 19blg zadane nothinghamy 2 paczki w temp 12 stopni. Rozsypane na brzeczkę(po opadnięciu piany po napowietrzeniu) Ogólnie nie miało prawa się udać. W końcu do tak wysokiego plato polecana jest gęstwa a nie żadne dodawanie drożdży suchych na brzeczkę. Oczywiście dodałem suche na powierzchnie. I co? I po ponad miesiącu w butelkach jak spróbowałem piwo 9 na 10 oczywiście jak dla mnie. Takie "czyste" nie estrowe. A jestem krytyczny do swoich piw. Więc o co w tym wszystkim chodzi ja się pytam?😏

Wg kalkulatora lallemanda ze strony 2 paczki akurat przy tych parametrach to wystarczająca ilość. 

image.thumb.png.cc8f610bdaacee1150720c629aac5813.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znam kalkulator. Jest świetny;) Po prostu czemu mi wyszło takie dobre piwo jak nie uwadniałem tych Nottinghamów? To jest zastanawiające. Nie wiem wreszcie czy może sobie ułatwić sposób zadawania drożdży i po prostu je sypać na brzeczkę. Po około 30 min zamieszać i cała robota🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

warka 387

pale ale około 5kg

Zacieranie 67'C 90min

gotowanie 60min

Cascade 100g na whirpool

Miało być warzone w Royalu ale po myciu kopało, więc poszło w dziewiczo klartsteine

IMG_20240221_134352.jpg

 

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po warzeniu w nowym garnku.Garnek bez żadnych modyfikacji, tak jak dostarczył producent. Nie było czasu na testy ale z powodu "awarii " starego garnka rozpoznanie bojem. Wydaje sie że potrzeba więcej wody do zacierania  (większa przestrzeń pod koszem). Ustawiałem wszystko ręcznie, ale siedząc w domu miałem podgląd w aplikacji na temperaturę oraz czas pozostały do końca zacierania/gotowania. Przy zacieraniu/gotowaniu moc ustawiona na 1900W- w zupełności wystarczyła. Na dzień dzisiejszy nie widzę potrzeby zakładania dodatkowego sita na dno oraz hopstoppera od lewatywy. Podczas całego procesu włączony system antyprzypaleniowy, w pobór pompy oraz kranik wkręcone bazooki. Żadnych przypaleń oraz problemów z filtracją.

IMG_20240221_133932.jpg

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już druga sztuka tego Klarsteina poleciała na gwarancję :) Pierwszy padł od razu przy testowym grzaniu wody (wyłączył się przy 40'C i umarł na dobre), w drugim pompa przestała działać w połowie zacierania i już nie wróciła. Próbowałem dmuchać, namaczać w oxi i kwasku cytrynowym, ale bez efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, anteks napisał(a):

ale po myciu kopało

Z obudowy czy z wtyczki? Wtyczka kopie mi zawsze po wyjęciu z gniazdka, zwieram bolce o metalowe części kotła i się rozładowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, anteks napisał(a):

Wydaje sie że potrzeba więcej wody do zacierania  (większa przestrzeń pod koszem). Ustawiałem wszystko ręcznie, ale siedząc w domu miałem podgląd w aplikacji na temperaturę oraz czas pozostały do końca zacierania/gotowania. Przy zacieraniu/gotowaniu moc ustawiona na 1900W- w zupełności wystarczyła. Na dzień dzisiejszy nie widzę potrzeby zakładania dodatkowego sita na dno oraz hopstoppera od lewatywy. Podczas całego procesu włączony system antyprzypaleniowy, w pobór pompy oraz kranik wkręcone bazooki. Żadnych przypaleń oraz problemów z filtracją.

 

Mam podobne przemyślenia po pierwszych warkach. Zamówiłem tylko od majfrendów przejściówki i szybkozłączkę żeby można sprawnie odłączać ramie i podpinać wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, x1d napisał(a):

Z obudowy czy z wtyczki? Wtyczka kopie mi zawsze po wyjęciu z gniazdka, zwieram bolce o metalowe części kotła i się rozładowuje.

Po podłączeniu do prądu cały wyświetlacz migał, a gdy dotknąłem obudowy łaskotało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.