Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

 

Abstrahując nieco od tematu. Czy nie lepiej by było mówić/pisać o "zlewaniu PRZED cichą" zamiast "NA cichą"?

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Przed cichą jest burzliwa... :acute:

Może to się wydawać dziwne, ale niektóre słowa w języku polskim mają więcej niż jedno znaczenie. Np. "przed" może znaczyć "zanim coś nastąpi". Czyli "zalewamy zanim na dobre zacznie się cicha". Jak piszemy "na cichą", to wychodzi bardziej "zalewamy żeby cicha się odbyła".

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując nieco od tematu. Czy nie lepiej by było mówić/pisać o "zlewaniu PRZED cichą" zamiast "NA cichą"?

 

Zlewanie przed cichą odpowiada na pytanie kiedy a zlewanie na cichą odpowiada na pytanie dlaczego. Więc nie widzę powodów aby przed było lepsze od na i vice versa. Mówisz w zależności od tego co masz na myśli.

 

Edit. IMHO rozpoczynanie takiej dyskusji jest raczej akademickie i nie nadaje się do tego tematu bo to nie ma żadnego znaczenia.

Edytowane przez guma44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Abstrahując nieco od tematu. Czy nie lepiej by było mówić/pisać o "zlewaniu PRZED cichą" zamiast "NA cichą"?

 

Wysłane z Rivendell przy użyciu Palantíru

Mam wrażenie że się zgubiłem i jakimś cudem na elektrodę trafiłem.  ;)

 

 

Wałkowane miliony razy, użyj opcji Szukaj, temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zakupiłem chłodnicę i planuję z kolegami pobawić się w zacieranie. Możecie zasugerować jakiś prosty gatunek/recepturę, aby zobaczyć jak to nam wychodzi, ewentualnie móc łatwo rozpoznać i skorygować błędy w przyszłych warkach?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

prosty gatunek/recepturę
ja zacząłem od dry stout  i okazało się, że to wcale nie takie proste piwo. Tak jak kolega polecam Pale Ale, APA. Z moich zapisków polecam warkę nr #5 Polskie PA. Prosty zasyp i zacieranie, tanie chmiele, a piwko przednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od kolegi 20 butelek, nieumytych. Niektóre mają pleśń na dnie. Wymyłem je na razie wodą. Czy wystarczy je jeszcze wypłukać w oxi przed butelkowaniem czy jeszcze coś z nimi zrobić?

Wymyj mechanicznie z płynem do naczyń. Później sugeruje naoh, na koniec oxy albo coś innego do dezynfekcji. Oczywiście po naoh plukanie, solidne.

 

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie butelki traktuje octem spirytusowym 10%. Do butelki 25g octu,kapsluje starym kapslem,przy każdej wizycie w piwnicy,potrząsam zawartością. Następnie przed rozlewem wylewam zawartość,do każdej butelki sypie trochę ryżu,leje płyn do mycia naczyń,wodę, na wiertarkę szczotka do mycia butelek i heja.Płucze wodą,psikam starsanem,odwracam w kontenerze do odcieknięcia i butelkuje piwo.Dopiero teraz,po 10 warkach postanowiłem sprzet wymoczyć w NAOH,profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam naoh.

To kup. NaOH jest łatwo dostępne i tanie. Szukaj w sklepach budowlanych, z farbami, chemią dla gospodarstw domowych. Koszt ok 12-15 pln za kilogram. Oxi jest środkiem do dezynfekcji, a nie do mycia.

 

Edit; Ewentualnie w środkach typu kret jest NaOH, ale w mniejszych stężeniach i wychodzi drożej w zakupie.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od kolegi 20 butelek, nieumytych. Niektóre mają pleśń na dnie. Wymyłem je na razie wodą. Czy wystarczy je jeszcze wypłukać w oxi przed butelkowaniem czy jeszcze coś z nimi zrobić?

Do wstępnego mechanicznego mycia polecam wsypać ryż do butelki + woda + mocne potrząsanie. Wg mnie czyści lepiej niż szczotka do butelek. Szczotkę mam taką zwyczajną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W nadchodzącym tygodniu planuję uwarzyć cream ale 30l okolo 13 blg. Do fermentacji chcę użyć 1 paczki us-05. Tydzień później chcę warzyć wędzonego risa około 20l,  25blg. Mogę risa wlać od razu do fermentora z drożdżami po cream ale? Ruszy to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gdzieś niedawno widziałem wpis, że można policzyć początkowe BLG (nie znając go), za pomocą refraktometru i balingomierza, ale za nic nie mogę teraz tego znaleźć. Google milczy. Ktoś coś? Bujda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do kalkulatora:

https://www.northernbrewer.com/learn/resources/refractometer-calculator/

 

Ekstrakt trzeba podawać jako stosunek gęstości piwa do gęstości wody, poniżej tabela z zamianą tych wartości na stopnie plato:

http://www.brewersfriend.com/plato-to-sg-conversion-chart/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom, a zwłaszcza @MistrzSuspensu.

Już policzyłem,dzięki za linki.  W międzyczasie policzyłem po swojemu i wynik wyszedł bardzo podobny :).

A zrobiłem to na piechotę, w bardzo amatorski sposób: W Brewnsess w zakładce; Korekta gęstości/refraktometr; wpisałem Zmierzona gęstość (to znam z pomiaru refraktometrem), balingomierz  pokazuje 3blg, zmieniając wartości w polu gęstość początkową aby wyszło wspomniane 3BLG otrzymałem prawdopodobną gęstość początkową i jest ona prawie taka sama jak w kalkulatorze podam wyżej przez kolegę.. 12,5 kontra 12,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja znów z pytaniem poziomu piaskownicy ;)

Jeśli instrukcja krzyczy, żeby po gotowaniu brzeczki uzupełnić jej poziom w fermentorze do 22 litrów, ale przez zagapienie się piwowara dolało się do 23 litrów i z zakładanych 12° BLG wyszło trochę ponad 10° BLG, to ten dodatkowy litr wody zrobi różnicę dla pracy jednej saszetki drożdży US-05?

O wpływ na gotowe piwo raczej nie pytam, bo liczę się z tym, że może być przez to bardziej nijakie, ale jak wyjdzie, to i tak będę bardzo zadowolony ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.