Skocz do zawartości

Star San na polskim rynku


Rekomendowane odpowiedzi

Przez jakiś czas był wycofany ze względu na to że UE nie dopuściła do użytku w przemyśle spożywczym. Pewnie nikt nie importował, stąd było krucho z dostępnością. 

Dzisiaj jest już normalnie w sprzedaży, np. na homebrewing widziałem, różne pojemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, drakon napisał(a):

Przez jakiś czas był wycofany ze względu na to że UE nie dopuściła do użytku w przemyśle spożywczym. Pewnie nikt nie importował, stąd było krucho z dostępnością. 

Dzisiaj jest już normalnie w sprzedaży, np. na homebrewing widziałem, różne pojemności. 

No raczej nie jest.

Na homebrewing tylko 3.8l za 379zł

W CP tylko litrowy za 165zł

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fotohobby napisał(a):

No raczej nie jest.

Na homebrewing tylko 3.8l za 379zł

W CP tylko litrowy za 165zł

Co nie zmienia nawiązania do posta, że wszędzie pustki. Litrowy nie jest aż tak duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suchejroo napisał(a):

Co nie zmienia nawiązania do posta, że wszędzie pustki. Litrowy nie jest aż tak duży. 

Litr to to ogrom, Jak od roku nie potrafię zużyć 118ml :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x1d napisał(a):

Sanipro jest równie dobry do tego tańszy

Kupiłem 250 ml Sanipro niedawno. Stosuję górną zalecaną dawkę 2,5 ml/l. Pieni się wg mnie w sam raz.  Rozrabiam litr roztworu na warkę - do fermentora, wężyków, sitek  itp. i sporo mi zostaje. Dorabiam do tego 0,5 litra przy rozlewie do dezynfekcji butelek, bo myjka na suszarce efektywniej tryska przy wysokim poziomie płynu.

Tak więc potwierdzam - wystarczy na lata, nawet jak z czasem zrobię się bardziej rozrzutny 😁

Edytowane przez dzejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`

1 godzinę temu, fotohobby napisał(a):

Litr to to ogrom, Jak od roku nie potrafię zużyć 118ml :)

No jak ktos chomikuje to tak. Używam za każdym razem świeży i litr starcza na rok, półtora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Suchejroo napisał(a):

`

No jak ktos chomikuje to tak. Używam za każdym razem świeży i litr starcza na rok, półtora. 

Można i tak, ale w przypadku Star San to po prostu nieracjonalne.

Roztwór rozrobiony co 2-3 miesiące działa tak samo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy ile kto warzy, ja zużyłem przez prawie 4 lata pół litra sanipro, średnio warka -dwie w miesiącu, zazwyczaj robię nowy roztwór ok 3-4 l i płuczę w nim wszystko do każdego warzenia, chyba że jest mało używany, np do jednego wiadra, to zostawiam na później. Dawkowanie oczywiście na oko, ale raczej za dużo niż za mało sądząc po pianie. Z pewnością można o wiele oszczędniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Suchejroo napisał(a):

`

No jak ktos chomikuje to tak. Używam za każdym razem świeży i litr starcza na rok, półtora. 

Ale oczywiście że można kupić litr i od razu go wylać do zlewu, mówiąc że się nie chomikuje. Tylko po co, jak roztwór można używać wielokrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2024 o 11:06, buber napisał(a):

Ale oczywiście że można kupić litr i od razu go wylać do zlewu, mówiąc że się nie chomikuje. Tylko po co, jak roztwór można używać wielokrotnie?

Można ale po pierwsze w wodzie demineralizowanej, a po drugie trzeba mieć na to miejsce. Jakbym miał trzymac kolejne wiadro w mieszkaniu/piwnicy w bloku to dla mnie jest bez sensu. Oczywiście trzymam Star san w kegu zawsze na RO, ale nie jest to nie wiadomo jaki koszt przy rocznym użyciu by trzymać np kolejne wiadro do dezynfekcji sprzętu przy warzeniu. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości (np składowania). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafi ktoś fachowo powiedzieć jak do tego wszystkiego ma się Saniclean? Kupiłem niedawno ze względu na brak Star Sana. Porównując oba to jest niskopieniący oraz wymagane jest większe dawkowanie, niż Star Sana ale w zamian jest tańszy. Jak to wygląda jeżeli chodzi o skład chemiczny i skuteczność? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.03.2024 o 21:58, fotohobby napisał(a):

Litr to to ogrom, Jak od roku nie potrafię zużyć 118ml :)

Faktycznie mega wydajny. Przez ponad 2 sezony zużylem jakieś 50ml. Jedno rozrobienie w 5 litrach wody destylowanej (czy raczej demineralizowanej) starcza mi na cały sezon. Mi się udało kupić po poprzedniej przerwie w dostępie na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.