Skocz do zawartości

Kapslownica jak jest najlepsza


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

@ciezkicoswybrac Ciekawa historia, że Ci bez tej podkladki dali... Może jakbyś drutem owinął ten trzpień to by Ci nie wypadał? Mój model z kolei jakiś krzywo skręcony chyba jest, bo zamiast w tym kółku muszę butelki kilka cm od środka stawiać... Po kilku partiach warto tą rurę z ząbkami trochę nasmarować jak coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 09:15, Soldi napisał(a):

Cześć, 

 

Pytanie, czy są jakieś kapslownice domowe, które nie zostawiają charakterystycznego okręgu/wgniotki na kapslu?

 

Niestety nie znalazłem opd przeglądając forum. 

Mam doświadczenia tylko z Eterną, ale przy ręcznych to zależy od butelki (taka koncepcja konstrukcyjna). Np. Eterna zaciska bezstresowo na butelkach z niskim kołnierzem. Z moich stron to np. Ambery, Specjal i inne z Grupy Żywiec. Wysoki kołnierz ma np. Książęce. Te też zaciśnie, ale trzeba użyć większej siły i zostawia rzeczone kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szumidło napisał(a):

Mój model z kolei jakiś krzywo skręcony chyba jest, bo zamiast w tym kółku muszę butelki kilka cm od środka stawiać...

Witaj w klubie. Tak samo miałem zarówno w Ornelli jak i teraz w Grifo HD. Pewnie coś im się przy projektowaniu przesunęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.10.2023 o 10:46, anteks napisał(a):

Wgniotki to chyba robi cos w typie Grety, jeśli kapslownica to tylko stołowa

Mam stołową Grifo w wersji podstawowej i niestety także zostawia wgniotki.  

Chciałby wymienić na coś co na bank będzie robiło "czysty" kapsel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grifo HD, Pare tysięcy butelek przebiegu i kapsle czyste.

Choć ciekawe, bo ze zdjęć wygląda, jakby głowica była ta sama w "zwykłej" Grifo, jak i w HD. Ale nie miałem okazji ich porównać na żywo, więc może jakaś różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.