Skocz do zawartości

Jakość chmieli w Twój Browar.pl


Aszot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym spytać czy warto brać chmiele z Twój Browar?  Są znacznie tańsze i pytanie czy to nie są jakieś gorsze jakościowo chmiele? Głównie mi chodzi o Citra, Amarillo i Mosaic.

Jak ktoś ma jakieś doświadczenia to miło by mi było jakby się podzielił, bo chce jak najszybciej zamówić chmiele do Ipki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zasada napisał(a):

Sprawdź rocznik. Na TB rok jest bardziej schowany.

2022

 

Może chodzi o producenta, na browamator jest Yakima Chief, na TB nie jest podany.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chmielu nowofalowego z TB unikam jak ognia, wiele razy się przejechałem. Co prawda te największe wtopy były już kilka lat temu, więc coś się mogło zmienić. Klasyczne europejskie czy angielskie natomiast bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście tez za TB nie byłem zadowolony - NEIPA bez wyrazu. Natomiast chyba najlepiej z CP, zadowalająco z Marxam jednak juz nie działają. Browamator i wersja Cryo również dobra jakość, ale to zapewne też dlatego, że pakowane bezposrednio w USA. Oczywiście wszystko co pisałem odnosi się do chmieli nowofalowych/aromatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś tu pisałem, obecnie kupuję na HOPit.pl i z nich jestem bardzo zadowolony, tylko tam najmniejsza ilość do kupienia to 1kg.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po 2 miesiącach w końcu mogę coś więcej się wypowiedzieć o amerykańskich chmielach z Twój Browar. Generalnie nie są takie złe, ale zauważyłem, że po otwarciu z paczki nie buchają tak intensywnie aromatem jak te z Browamatora i w gotowym, ułożonym piwie też ich aromat jest słabszy w porównaniu do chmieli z Browamatora. Natomiast na pewno nie mogę powiedzieć, że są jakieś całkowicie słabe i ipka wyszła jakaś słaba, jedynie nieco aromatu jej brakowało - a z tymi chmielami obchodziłem się tak jak z tymi z Browamatora, więc po prostu są mniej aromatyczne, ale nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.