Skocz do zawartości

Uwodnione drożdże jak długo mogą stać?


Piotr Ba

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak robię ten starter zacieram 1 litr brzeczki pękło mi szkło i brzeczka się wylała. Teraz pojadę na słoiku 1 L ale 12 plato będzie miał nie mam większego. Jak 20 minut? jak jeszcze dobrze się drożdże nie uwodnily. Zalane ok 11.00

Wiem ze sie nie robi ale ja robię i wierzę w to. Od razu lepiej robią to 1 piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lager, to i tak potrzebujesz dwie paczki na 20l

Taki litrowy starter nic (poza może szybszym startem) nic ci nie da, w w nim drożdże zbytnio się nie namnożą.

 

Ja, jako starter robię szybkie 10l desitki z ekstraktów, mam więcej gęstwy i 16butelek lekkiego piwka :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, smola napisał(a):

 

Zaprawdę powiadm Ci, że jesteś w błędzie. Można sypać suche bezpośrednio na pianę.

Właśnie coś mi się obiło o uszu, że można śmiało sypać suche na brzeczkę. Np. start w temp. 11 stopni i moim zdaniem lepiej jak brzeczka ma właśnie około 11 stopni przed zadaniem drożdży. Niż np. zadajemy je w około np. 18. wstawiamy do lodówki gdzie jest 11 stopni i to trochę jest coś nie tak. Zanim się to schłodzi.... Drożdże ruszą, też automatycznie podwyższą temp. I jest rozgardiasz;)

 

Jak się mylę to mnie poprawcie. Aczkolwiek takie informacje zdobyłem czytając sporo forum zagranicznego czy tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uczcie ojca jak się robi dzieci. Starter do porządku niemożliwy bo stłukłem kolbę z zawartością i muszę sobie radzić tak. 1-sze piwo nie będzie wybitne chociaż jest ciemne więc powinno być pijalne. . Każde drożdże nawet suche warto zakręcić mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikujcie tak bardzo.😜 Zapomniałem na czas dokupić słody, a warzyć się chcę. Dlatego powstanie coś na rozruszanie dolniaków. Mam saszetke W34/70 i trafi do brzeczki o objętości 20-25 l, ale pozwolę im na pracę w górnym zakresie temperatur. Dopiero następna warka będzie na gęstwie. Z tym, że zawsze uwadniam drożdże,  pomimo, że producent pozwala sypać bezpośrednio na brzeczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.