Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy bo nie wiem co zrobić. 

Zrobiłem chocolate milk stout. Zacieranie na lenia w około 65stopniach, dodałem niecały kilogram laktozy i otrzymałem 21l brzeczki 15,5blg

Drozdze s04 uwodnione

Fermentacja przez tydzień w temp. 16,5st.po tygodniu spadło tylko do 9,5blg. Przeniosłem w cieplejsze miejsce i ok 22stopni ale fermentacja nie ruszyła ponownie. Co teraz z tym zrobić, dodać nowe drożdże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy bo nie wiem co zrobić. 
Zrobiłem chocolate milk stout. Zacieranie na lenia w około 65stopniach, dodałem niecały kilogram laktozy i otrzymałem 21l brzeczki 15,5blg
Drozdze s04 uwodnione
Fermentacja przez tydzień w temp. 16,5st.po tygodniu spadło tylko do 9,5blg. Przeniosłem w cieplejsze miejsce i ok 22stopni ale fermentacja nie ruszyła ponownie. Co teraz z tym zrobić, dodać nowe drożdże? 
Balingomierzem czy refraktometrem pomiary?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Drapichrust napisał:

Witam,
Właśnie chłodzę Polską IPĘ 15.7 BLG, jest jej 25 litrów. Czy jedna saszetka US-05 wystarczy? Według kalkulatora trochę mało.
Mam jeszcze jedna saszetkę ale już z pół roku po terminie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Użyj uwodnionych dwóch saszetek. Ta po terminie jeżeli była przechowywana w lodówce nadal bedzie w dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Drapichrust napisał:

Witam,
Właśnie chłodzę Polską IPĘ 15.7 BLG, jest jej 25 litrów. Czy jedna saszetka US-05 wystarczy? Według kalkulatora trochę mało.
Mam jeszcze jedna saszetkę ale już z pół roku po terminie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Też dziś miałem warzyc, ale wybrałem w końcu leżenie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna zastapic słód Pale Ale w recepturze na Brown Porter (np https://www.wiki.piwo.org/Brown_Porter,_Marcin_Jędrzejewski), majac  do dyspozycji slod pilzneński i Golden Ale z Vikinga.

Mam wszystkie pozostale słody, a żona wypomina, ze Brown Porter obsuwa sie w kolejce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






W takim razie co mam zrobić? Z 8,5blg przecież nie przeleje na cicha.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

No trzymaj jeszcze. Z tego co piszesz to zeszło przez 3 dni z 10 do 9. Teraz piszesz, że 8.5 więc fermentacja trwa. Daj drożdżom pracować.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz juz za wszelka cene przelewac na cicha?

Z tego co widze piwo fermentuje ci dopiero 9 dni, zjadlo Ci z 15,5 blg do 8,5 blg, wiec cos sie tam dzieje.

Daj temu jeszcze minimum z tydzien czasu, i postaraj sie narazie juz wiecej nie mierzyc bo sie czegos nabawisz.

Zmierz za tydzien i bedziesz wiedzial. Moze tez przy zacieraniu temperatura byla zle mierzona i za wysoko zacierales.

Ja na twoim miejscu uzbroil bym sie w troche cierpliwosci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie zobacze za tydzień. Sorry za pytania ale pierwszy raz się z takim czymś spotkałem. Temperatury pilnuje przez cały czas przy zacieraniu. Wczoraj przy wrażeniu aipy sprawdzałem czy czasem termometr mi źle nie pokazuje ale jest ok. W przyszły piątek sprawdzę. Dzięki za odpowiedzi.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy to normalne  (zdjęcie) 7 dzień fermentacji, zaszczepione gestwą z poprzedniej warki US 05 ok 100 ml jasnej części gestwy prosto z poprzedniej warki(w dzień przelewania tej poprzedniej na cicha po odstaniu aż do rozwarstwienia) - mój pierwszy raz zadawania drozdzy w ten sposób(zawsze wcześniej były nowe z saszetki). 13 blg na start. Aktualne blg ok 7 mierzone refraktometrem wiec wg kalkulatora 3.1 blg

 

 

20181123_214145.jpg

Edytowane przez Przemysław Osmólski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.