Skocz do zawartości

INFEKCJE


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał(a):

Cydr robi się z jabłek.

 

Już kiedyś była dyskusja na ten temat:

"Perry, ze staropolskiego zwany również gruszecznikiem lub potocznie cydrem gruszkowym, to napój alkoholowy wytwarzany z soku z gruszek"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kma1987 napisał(a):

Czyli do wylania?

Ja bym dał mu trochę czasu. Jak po kilku tygodniach nie będzie śmierdział i nie powstanie żadna pleśń, to spróbuj zabutelkować. Oczywiście cały sprzęt do generalnego i dokładnego czyszczenia z NaOH, butelki po tym cydrze też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam moje ba pale ale fermentuje od piątku , dosyc leniwie bo chyba przesadzilem z temperatura na poczatku i teraz jest 5 blg , gdy pobieralem probke sprobowalem go oraz powąchalem , i wogole jest dziwnie nieprzyjemny , jakby zepsuty , brak piany jedynie pare bąbelków , w dodatku po otwarciu fermentora , oderwal sie od dna (chyba kawal drożdzy nie wiem) załączam zdjecia. 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, korzen16 napisał(a):

Jest już prawdopodobnie po fermentacji. Niczego złego na zdjęciu nie widać. Opisz dokładniej smak i zapach

W smaku brzeczka mocno drożdżowa , ale tak jakby skisła , nie jest kwaśna, wydziela dosc nieprzyjemny zapach jakby takiego potu , jestem początkujący i dosc trudno mi opisac ten smak , jest to moja 3 warka , poprzednie warki ktore robilem np stout byl w smaku bardzo dobry. Mam nadzieje ze wszystko sie jeszcze wyklaruje , myśle że zbyt przedwczesnie zaczynam sie martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może drożdżom coś nie podeszło. Podnieś temperaturę do górnego zakresu ich pracy i daj im czas, może posprzątają po sobie. Poczekaj z tydzień, nie zaglądaj do wiadra i po tym czasie oceń czy coś się zmieniło. Smak drożdżowy to normalne na początku fermentacji, natomiast kwaśny czy skisły zapach to może dzikusy lub jakieś bakterie, ale to trochę za wcześnie na sądy, wiec cierpliwości Panie, cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tu zapomniałem o porterze i został w fermentorze jakieś 6 miesięcy w pokojowej temp.. Białe kropelki to woda z dekielka i gdzieniegdzie bąbelek wydostał się z dna przy przenoszeniu (jednolity kolor). Kożuszek 3 mm w smaku nijaki lekko drożdżowy, piwo wydaje się lekko wodniste i kwskowate. Czy to nadaje się jeszcze?!

IMG_20231115_200257.jpg

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To do wylania czy jeszcze coś z tego będzie? dubbel na fm27 z cukrem dodawanym w trakcie fermentacji około 17 dni temu pod tygodnia trzymam w cieplejszym miejscu i znów ruszyło niestety z dziwnymi bąblami  Brak opisu.

Edytowane przez Cli.maks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

to moja pierwsza warka (ekstrakt, drożdze PAY7). Dlatego będę wdzięczny za fachowy rzut oka. Przejrzałem połowę dostępnych infekcji w Internecie i dalej nie wiem. Ta piana mnie raczej nie niepokoi, ale brązowa wyspa już tak. Smak ok, ale zapach bardziej alkoholowy niż w jestem przyzwyczajony. Na zdjęciach jest piwo po 9 dniach burzliwej w 19-20 C. 

IMG_20240220_175348682_MFNR.jpg

IMG_20240220_175357139_MFNR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.