Skocz do zawartości

Wybór kapslownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule, jaką kapslownice polecacie kupić na początek? Jako że dopiero mam zaczynać z piwowarstwem to nie szukam czegoś ął ęł, ale też nie chce kupić jakiegoś totalnego badziewia, które się bedzie łamać. Czy najlepiej jest kupić kapslownice stołową, czy nie ma to większego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej Eterna (taka czerwona, nie kupuj Grety!), na początek w sam raz. Wyjdzie około 50zł za nówkę, na olx/allegro znajdziesz używane za 30-35zł.

 

Jak już się wprawisz i uznasz że piwowarstwo Ci się podoba, to możesz zacząć myśleć nad Grifo HD (HD=Heavy Duty). Od zwykłej Grifo różni się "ślimakiem", dzięki czemu nie trzeba podnosić i opuszczać głowicy przy różnych wymiarach butelek. Koszt nowej ~200zł, 150-160zł za używkę. Nie ma co się bać używek, bo te kapslownice są pancerne. 

 

Miałem każdą z tych kapslownic, Grifo HD zostanie ze mną póki piwowarstwo mi się nie znudzi, a na razie się na to nie zanosi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam Grety (ucinała szyjki butelek u mnie), natomiast mam stołową Grifo HD i komfort butelkowania jest nieporównywalny. Nie wiem jaka jest różnica w cenie obecnie, natomiast ja sobie nie wyobrażam powrotu do ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz sobie pozwolić na wydatek 100 zamiast 50 zł (mniej wiecej) to daj sobie spokój z Eterną czy Gretą (zwłaszcza z Gretą) i od razu idź w Grifo (HD bądź zwykłą, ja mam zwykłą). I tak to zrobisz. Ja Gretę wywaliłem po pierwszym butelkowaniu, jak mi nie zagięła połowy kapsli i zrąbała pół warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amatorom mocnych wrażeń polecam kapslownicę młotkową. Emocje jak w rosyjskiej ruletce. Piwowarom jej nie polecam.

 

P.S. czym smarujecie grifo HD, aby nie piszczała? Próbowałem kilku smarów i efekt słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wizi napisał(a):

Amatorom mocnych wrażeń polecam kapslownicę młotkową. Emocje jak w rosyjskiej ruletce. Piwowarom jej nie polecam.

 

P.S. czym smarujecie grifo HD, aby nie piszczała? Próbowałem kilku smarów i efekt słaby.

 

Towot albo ŁT43 też daje dobre efekty, trzeba tylko po kilku(nastu) przesuwach zebrać nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grifo HD skrzypi na połączeniu pionowej rury z nacięciami z tą połączoną z obrotowymi ramionami. Bez smaru wręcz ciężko tym operować. W porównaniu z ręcznymi to i tak jest niebo a ziemia - żadnych ułamanych szyjek, niedociśniętych kapsli, nie trzeba się martwić ani o wysokość butelek (są modele gdzie może być z tym problem), ani o to czy kołnierz jest wysoki czy niski. Moim zdaniem warto zainwestować w dobrą kapslownicę ślimakową, ew. z dźwignią, żeby nie frustrować się potem przy 40 butelce męcząc się z jakimś słabym sprzętem, który teoretycznie działa, a w praktyce różnie z tym bywa...

Edytowane przez Szumidło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.