Jump to content

Oddam / poszukuję gęstwę

Recommended Posts

Mam do oddania gęstwę Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen - przed chwilą zebrana po pszenicznym 12blg.

Warszawa Wawer lub wieczorami okolice Konwiktorskiej przy Stadionie Polonii.

Widzę że prawie równo rok temu też warzyłem pszeniczne na tych samych drożdżach... :)

W dniu 13.05.2021 o 15:27, Stasiek napisał:

Do oddania gęstwa Wyeast3068 Weihenstephan Weizen - zebrana wczoraj, po pszenicy 13blg. Warszawa.

Nie ukrywam: to moje ulubione drożdże do piw pszenicznych (hefeweizen, weizenbock)

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 9.05.2022 o 22:29, Stasiek napisał:

Mam do oddania gęstwę Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen - przed chwilą zebrana po pszenicznym 12blg.

Warszawa Wawer lub wieczorami okolice Konwiktorskiej przy Stadionie Polonii.

Widzę że prawie równo rok temu też warzyłem pszeniczne na tych samych drożdżach... :)

Nie ukrywam: to moje ulubione drożdże do piw pszenicznych (hefeweizen, weizenbock)

masz jeszcze tą gęstwę? Chętnie wypróbuję, odbiorę w stolicy. Miałeś okazję porównać ze sławetnymi fm41?

17 godzin temu, lechu555 napisał:

masz jeszcze tą gęstwę? Chętnie wypróbuję, odbiorę w stolicy.

Mam. Tylko gęstwa ma już przeszło miesiąc więc bierzesz na swoją odpowiedzialność.

17 godzin temu, lechu555 napisał:

Miałeś okazję porównać ze sławetnymi fm41?

Hmm... to chyba w drugą stronę. Moim zdaniem 3068 to są najlepsze drożdże do hefeweizenów i ew. można je porównać z innymi. I tak: robiłem parę lat temu takie porównanie: FM41 są ok, ale piwo na 3068 IMO lepiej wyszło.

W dniu 12.06.2022 o 15:34, Stasiek napisał:

Mam. Tylko gęstwa ma już przeszło miesiąc więc bierzesz na swoją odpowiedzialność.

Hmm... to chyba w drugą stronę. Moim zdaniem 3068 to są najlepsze drożdże do hefeweizenów i ew. można je porównać z innymi. I tak: robiłem parę lat temu takie porównanie: FM41 są ok, ale piwo na 3068 IMO lepiej wyszło.

chętnie zatem wezmę, to, że ma miesiąc to nie problem. Używałem już półrocznych i wszystko było ok. Resztę napiszę na priv

EDIT: wziąłem, ale to zapierdziela z fermentacją. Po dwóch dniach już po zawodach. BLG 3 z 11stu początkowych. Oczywiście poczekam jeszcze z tydzień zanim zabutelkuję, ale szybkość jest imponująca.

Edited by lechu555

• 4 weeks later...

Do oddanie gęstwa White Labs WLP066 London Fog Ale, po dwóch lekkich APA.

Zlewam dziś, pakuję do słoika, ale ja nie będę już ich wykorzystywał, przetrzymam max 2 tygodnie od dziś w lodówce

W dniu 19.07.2022 o 19:28, Bolt napisał:

Bielsko biała-ktoś coś? Jakieś gęstwy posiada?

Najprawdopodobniej będę przejeżdżał przez BB we wtorek przed południem, mam te, o których pisałem w dwóch postach powyżej

Najprawdopodobniej będę przejeżdżał przez BB we wtorek przed południem, mam te, o których pisałem w dwóch postach powyżej
Przez Tychy jedziesz?

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Poratuje ktoś drożdżami do west coasta? Okolice Katowic/Rybnika 
Mam kveiki hot heady, Tychy

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

• 4 weeks later...

Poznań i ew. okolice: oddam fiolkę FM28 Habit Opata z terminem do 1.08 z promocji Ale Piwo (czyli dobrze traktowane przez sklep). Odbiór osobisty poznańska Wilda lub okolice placu Cyryla. FM26 z tej samej promocji ruszyły na starterze bez problemu. Na zachętę fotos:

FM28.jpg

• 4 weeks later...

Szukam gęsty do dolnej fermentacji w Gdyni lub okolicach - bez znaczenia jakie drożdże.

Może być teraz lub do max 2 tygodni.

Na oddanie za ca 2 tygodnie będę miał gęstwę z 1010 Wyeast American Wheat. Mam w piwnicy za niskie temperatury, kolejnej brzeczki już nie dadzą radę przerobić.

• 3 weeks later...

Witam serdecznie,

Może ktoś będzie miał gęstwę do pilsa/lagera do odstąpienia?
Potrzebuje za około 4-5 tygodni, oczywiście jak będzie wcześniej to nie przeszkadza - przechowam w lodówce :)

Lokalizacja: Warszawa, ewentualnie Łódź (bo będę tam w odwiedzinach za 3 tygodnie).

Pozdrawiam,

Robert

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...