Jump to content

Piwowary24
8 i 9 marca w EXPO Łódź odbędą się X Piwowary Pojawi się blisko 30 polskich browarów kraftowych. Tak rozśpiewanych Piwowarów jeszcze nie było. Muzyka na żywo będzie brzmieć non-stop. Gwiazdą edycji: Kuba Sienkiewicz, lider i założyciel Elektrycznych Gitar. Koncerty, konkursy, plebiscyty, wykłady, pokazy, degustacje, dobra kuchnia – przede wszystkim jednak znane i cenione polskie browary kraftowe. Tak w telegraficznym skrócie wyglądać będą dwudniowe, jubileuszowe Piwowary.
 
Organizatorzy zadbali o specjalną oprawę dziesiątej edycji. Założyli, że ze sceny Piwowarów 2024 przez cały czas ma płynąć muzyka grana na żywo. To nowość – dotychczas obywały się pojedyncze występy. Na scenie, oprócz Kuby Sienkiewicza, wystąpią Janusz Nastarowicz (znany i ceniony gitarzysta country-bluesowy, lider m.in. zespołu Colorado), grające z wigorem 2M Acoustic Trio i energetyczny kwintet Banglaband Collective Gwiazdą jest Kuba Sienkiewicz - artysta i lekarz, który z powodzeniem łączy te dwie pasje. Jest wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów, liderem zespołu Elektryczne Gitary, a na koncie ma także projekty autorskie. Jego koncert w ramach Piwowarów odbędzie się w piątek, 8 marca  o godz. 20.
 
- Jubileusz imprezy uczcimy w specjalny sposób – mówi Leszek Raniewicz organizator Piwowarów. – Jak zawsze podczas targów uczestnicy głosują na najlepsze ich zdaniem premierowe piwo. W tym roku, ze względu na okoliczności, chcemy przyznać nagrody wyjątkowe. Zwycięski browar za najlepsze piwo otrzyma tytuł statuetkę pozłacanego kufla. Chcemy też uhonorować miejsca drugie i trzecie srebrnymi i brązowymi kuflami. Jednak zapewniamy, że obchodzona rocznica nie oznacza, że będzie to sztywna impreza. Wręcz przeciwnie, zapewniamy mnóstwo fajnej muzyki, gry towarzyskie i zręcznościowe, doskonałe jedzenie i jak zawsze doskonałą atmosferę.
 
Piwowary to miejsce spotkań producentów i dystrybutorów z profesjonalistami i pasjonatami piwa. W tym roku stoiska w hali EXPO będzie mieć 26 rzemieślniczych browarów z całej Polski w tym m.in. doskonale znana łódzka PIWOTEKA, ubiegłoroczny laureat Piwowarów browar Moczybroda, barwna ekipa z browaru Funky Fluid, która w swoich piwach tworzy najbardziej szalone połączenia smakowe (jak np. bezalkoholowe Free Gelato Szarlotka Ice Cream Sour) czy browar z dolnośląskiej Świdnicy, który z powodzeniem kontynuuje wielowiekowe tradycje piwowarskie tego miasta – wszak piwo świdnickie było jednym z najpopularniejszych trunków średniowiecznej Europy, a każde miasto chciało mieć swoje „piwnice świdnickie”, gdzie podawano właśnie to piwo. Pełną listę wystawców znajdziecie Państwo na końcu informacji prasowej.
 
W tym roku pierwszy dzień Piwowarów wypadnie 8 marca – a więc w Święto Kobiet. Tego dnia zorganizowano więc specjalny konkurs – kobiety będą głosować w plebiscycie na najlepsze – ich zdaniem - piwo. Następnego dnia, czyli w sobotę odbędzie się zaś „męska” odsłona konkursu. Tego dnia też wyłonione zostanie najlepsze premierowe piwo tegorocznej edycji.
Stałym punktem programu Piwowarów są wykłady dotyczące browarnictwa. W tym roku mowa będzie np. o tym, jak smakują razem piwo i czekolada. Ciekawie zapowiada się wykład i prezentacja piwa Gruit – piwa innego niż wszystkie, ponieważ  składała się nań… mieszkanka ziół (dziś pewnie powiedzielibyśmy, że jest to piwo ziołowe, co jest na polskim rynku wyjątkowe). Takie piwo, na bazie średniowiecznych receptur, powstaje w Beskidach, w Limanowej i będzie można go spróbować na tegorocznych Piwowarach.
To nie wszystko. Organizatorzy zaprosili czeskich producentów kosmetyków z chmielu: do pielęgnacji włosów, mydeł, kremów czy balsamów. Ponadto wykraczają nieco poza ramy wydarzenia zapraszając producentów kraftowych miodów pitnych, którzy zapewnią darmowe degustacje tych trunków. Jednocześnie nie zapominają również o tych briofilach, którym przy okazji Piwowarów zależy przede wszystkim na kupnie, sprzedaży czy wymianie historycznych pamiątek związanych z ulubionymi browarami czy markami piw – dla nich zorganizowana zostanie specjalna giełda birofilska oraz część wykładów.
 
Oprócz tego nie zabraknie dobrego jedzenia z food trucków, konkursów, które będą trwały na okrągło (wiedzy o piwie, o browarach, rzut kapslem do kufla czy znany beer – pong), a dla najodważniejszych śmiałków organizatorzy przygotowują konkurs jedzenia najostrzejszych na świecie sosów i przypraw.
 
Bilety na  PIWOWARY – na platformie e-bilet - https://www.ebilet.pl/biznes/targi/piwowary?partner=abacorp
oraz w kasach EXPO w dniach targów
Wiecej informacji WWW Targów Piw i Browarnictwa Piwowary 2024
 Mateusz Puślecki
Zachęcamy do zapisów na XXIII Kurs Sędziowski PSPD, który odbędzie się w Łodzi w dniach 6-7 kwietnia, a egzamin dwa tygodnie później, również w Łodzi - w sobotę 20 kwietnia. 📅   Po zdaniu egzaminu otrzymuje się certyfikat sędziowski PSPD uprawniający do sędziowania w konkursach piw domowych PSPD oraz innych profesjonalnych konkursach piwa.   Warunki przystąpienia do Kursu: 🍻 Członkostwo w PSPD najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem kursu (30.03.2024). 🍻 Rejestracja i uiszczenie opłaty za test on-line do 22 lutego 2024 – rejestracja online 🍻 Samodzielne rozwiązanie testu on-line 🍻 Uzyskanie liczby punktów gwarantującej zakwalifikowanie się na kurs sędziowski (maksymalnie najlepszych 15 kandydatów)   Szczegółowe informacje, link do formularza rejestracyjnego oraz link do opłaty za test online: https://pspd.org.pl/sedziowie/kurs-sedziowski-pspd/

Bergie
Piwnym Stylem Roku 2024 w plebiscycie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych został porter bałtycki. Styl Roku to projekt, w ramach którego PSPD promuje przez cały rok styl piwa wybrany wcześniej w dwutapowym głosowaniu przez członków stowarzyszenia. Po saisonie w 2022 r. i zeszłorocznym bitterze to właśnie porter bałtycki będzie przez najbliższe 12 miesięcy stylem, na którym skupiać się będą działania publikacyjne, edukacyjne i promocyjne PSPD, a także który będzie częściej gościł na konkursach piw domowych.
 
Ogłoszenie tegorocznego PSR jest jednocześnie początkiem mini-kampanii "10 dni do Baltic Porter Day", która wystartowała w mediach społecznościowych PSPD dnia 10 stycznia br. W ramach odliczania czasu do Święta Porteru Bałtyckiego, które w tym roku przypada 20 stycznia, na Facebooku i Instagramie stowarzyszenia codziennie będą pojawiać się ciekawostki i pigułki wiedzy związane ze stylem.  


AnnaMaria
Poznańskie Targi Piwne świętują w tym roku dziesiątą edycję. Tej imprezy nie możecie ominąć. Już teraz warto zaznaczyć w kalendarzu daty 24-25 listopada i przyjść na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Te dwa dni będą prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników doskonałych trunków, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery. 
 
Prawie 50 stoisk z piwami, miodami i cydrami, kilkanaście stoisk gastronomicznych i food trucków, Piwna Mila, Piwna Joga, pokazy wrestlingu, strefy gier, zabaw i sportu, wyścig na jeżdżących lodówkach oraz Wielki Konkurs dla wszystkich odwiedzających z wieloma ciekawymi nagrodami. To wszystko i wiele więcej czeka Was podczas Poznańskich Targów Piwnych i Street Food Spot.
 
Na Poznańskich Targach Piwnych każdy, niezależnie od tego czy dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piwem, miodem lub cydrem, czy od lat interesuje się tematem, znajdzie coś dla siebie. 
 
- Wierzymy, że nie ma ludzi, którzy nie lubią piwa, są jedynie ludzie, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować takiego, które im zasmakuje. Kierując się tą myślą, kładziemy nacisk, by nasze inicjatywy kojarzone były z dużym wyborem dobrej jakości piwa, ale także cydru czy miodu pitnego – dzięki temu każdy znajdzie tam coś dla siebie. Od lat staramy się również odczarować niepochlebną renomę alkoholu, propagując kulturę jego wytwarzania oraz spożywania - podkreśla Maria Pawlik, jedna z organizatorek Poznańskich Targów Piwnych.
 
Smakonauci, Jaśni Pełni czy koleżanka, kolega, tata, babcia i syn
 
Nie mamy wątpliwości, że Poznańskie Targi Piwne to wydarzenie dla Ciebie - tutaj pasuje każdy! Sprawdź do której grupy należysz.

 
Smakonauci - poszukiwacze doznań smakowych wszelkiej maści. Kraft? Miód pitny? Cydr? Street Food? Jeśli należysz do grona osób, które wrażeń szukają przez swoje kubeczki smakowe, to przed Tobą niesamowita przygoda! 
 
Jaśni Pełni - pełni radości entuzjaści “złotego trunku”, lubujący się w niezobowiązującym, a orzeźwiającym stylu euro-lagera. Nie trzeba bowiem być pasjonatem piwa, żeby być miłośnikiem biesiad i lubić długie spotkania z przyjaciółmi przy szklance (lub kilku!) piwa. 
 
Beer Geecy - pasjonaci piwa, zbieracze check-in’ów, poszukiwacze sztosów. Wierni użytkownicy Untappd’a, którzy często wiedzą o piwach dużo więcej, niż sami browarnicy, którzy je tworzą. Jeśli dyskusje o najnowszych trendach w krafcie - obficie podlewane kolejnymi premierami ulubionego trunku - to ważna część Twojego życia, to nie może cię tu zabraknąć.
 
Koleżanka, kolega, tata, babcia i syn - nawet jeśli piwo znajduje się poza sferą Twoich zainteresowań, to i tak nie będziesz się u nas nudzić! Na naszych Targach warto pojawić się, żeby spotkać się ze znajomymi i przyjemnie spędzić czas. Pogracie w gry, weźmiecie udział w zawodach sportowych, posłuchacie ciekawych prelekcji lub pooglądacie walki wrestlerów - będzie co robić! 
 
Na Poznańskich Targach Piwnych będziecie dostępnych kilka setek piw, miodów i cydrów. Aby goście PTP mogli łatwiej wybrać to co im najbardziej pasuje,  organizatorzy zaproponowali szlaki piwne w tym: piwo kooperacyjne warzone na 10 edycję PTP, klasyczne style, premiery, napoje bezalkoholowe czy bezglutenowe. 
 
Emocje, radość i odrobina piwnego szaleństwa
 
Piwna rewolucja zaczęła się około dziesięć lat temu, podobnie jak PTP. To dobra okazja, aby podsumować te minione lata oczywiście najlepiej jakimiś limitowanym trunkiem. Tego zadania podjęły się dwadzieścia dwa browary z całej Polski, które na 10 edycję Poznańskich Targów Piwnych uwarzyły piwo inspirowane minioną dekadą. 
 
- Jak wiemy przez te 10 lat wiele się działo - zmieniały się mody na style piwne, zmieniały się używane chmiele, słody oraz dodatki. Jedno pozostało niezmienne dla piwnych rzemieślników - dbałość o jak najwyższą jakość warzonych piw. Niezmienna pozostała też pasja, która powoduje, że piwne inicjatywy browarów rzemieślniczych napędzane są dużymi emocjami, radością, ale także odrobiną szaleństwa. Specjalne premierowa piwa zawierają w sobie ducha tych dziesięciu niezwykłych lat - podkreśla organizator Grzegorz Stachurski. 
 
 -  Początek piwnej rewolucji to nadejście stylu IPA i niespotykana dotąd goryczka w piwie. IPA pozostała, ale trend goryczkowy ewoluował mocno w stronę piwa, które stało się mniej goryczkowe, a bardziej aromatyczne. W końcu nastało mętne IPA, prawie pozbawione goryczki. Piwo Browaru Sarabanda, które będzie miało swoją premierę na Poznańskich Targach Piwnych łączy w sobie obie cechy - tak opowiada o swoim piwie uwarzonym specjalnie na dziesiątą edycję PTP piwowar Bartosz Urbaniak z Browaru Sarabanda.
 
Rogal świętomarciński w płynie 
 
Poznaniaków z pewnością zainteresuje propozycja browaru Magic Road, czyli piwo inspirowane rogalem świętomarcińskim. 
- Od dłuższego czasu mamy taką tradycję, że jadąc na piwne targi czy festiwal staramy się uwarzyć piwo, które nawiązuje do rejonu, w którym impreza się odbyła.  Rogal świętomarciński to wypiek rodem z Poznania, dlatego akurat takie piwo wymyśliliśmy, aby uczcić dziesiątą edycję Poznańskich Targów Piwnych. W zeszłym roku mieliśmy pierwsze podejście do tego piwa. Wtedy, również z okazji PTP, uwarzyliśmy piwo z dodatkiem prawdziwych rogali świętomarcińskich i bakalii. Nie było go dużo - zaledwie jedna beczka. W tym roku chcieliśmy to powtórzyć w większej ilości, ale ze względów technologicznych nie możemy dodać rogali. Do intensywnej czekoladowo palonej bazy dodaliśmy za to potężną ilość masy makowej z bakaliami, takiej samej jaką dodaje się do rogali świętomarcińskich - wyjaśnia Bartek Packo, piwowar z browaru Magic Road.
 
Wyjątkowe zwiedzanie niedostępnego na co dzień browaru
 
Piwa, które zostały uwarzone na dziesiątą edycję PTP będzie można nie tylko spróbować podczas Targów, ale również… wygrać. A to wszystko w ramach Wielkiego Konkursu, w którym główną nagrodą będzie zwiedzanie Browaru Fortuna wraz z degustacją. Zostanie wybranych 3 zwycięzców, a każdy z nich może zaprosić dodatkowo po 2 osoby. Nie zabraknie też wielu innych nagród.
-  Zwykle nie przyjmujemy gości, ale dla laureatów Wielkiego Konkursu Poznańskich Targów Piwnych i ich osób towarzyszących robimy wyjątek! Zaprosimy ich na wyjątkowe zwiedzanie całego browaru, które połączymy z degustacją naszych najbardziej limitowanych piw. Wspólnie spróbujemy także piw z beczkowni, które dopiero czekają na rozlew. Zadbamy także o poczęstunek oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Przygotujcie się na kilka niezapomnianych godzin w Miłosławiu - podkreśla główny piwowar Browaru Fortuna Marcin Ostajewski. 
 
Wiele będzie działo się też na targowej scenie. Będzie można posłuchać ciekawych prelekcji o trunkach i nie tylko, a także wziąć udział w quizie. Ponadto na piątek zaplanowano galę finałową konkursu Greater Poland - kierowanego do profesjonalnych i domowych producentów piwa, miodu i cydru oraz projektantów i agencji kreatywnych. 
Nagrodzone zostaną najlepsze trunki oraz projekty w wyżej wymienionych kategoriach. 
 
- Czwarta edycja GP obfitowała w parę nowości oraz niespodzianek. Największą zmianą w stosunku do poprzedzającej edycji było stworzenie pod egidą Greater Poland konkursu miodów pitnych, zarówno domowych, jak i pochodzących z profesjonalnych miodosytni. Konkurs ten zanotował naprawdę świetny debiut - nadeszło osiemdziesiąt pięć miodów pitnych zarówno z naszego kraju, jak i z zagranicy. Cieszy nas, że poziom jakości piw, cydrów i miodów w Polsce stale rośnie i sędziowie wielokrotnie mieli z tego powodu dylemat. Podium jest w stanie pomieścić jedynie trzech zwycięzców, a świetnych produktów w kategoriach bywało o wiele więcej  - podkreśla Maciej Wentowski, szef jury konkursu Greater Poland.
 
- Pierwszy dzień Targów i wręczenie medali Greater Poland jest dla branży jak gala wręczenia Oscarów. To ten moment w roku kiedy ciężka, mrówcza praca piwowara zostaje doceniona. Może wyjść na scenę, stanąć w świetle jupiterów i odebrać zasłużoną chwałę za swoją pracę - dodaje Grzegorz Stachurski.
 
Ciekawie zapowiada się prelekcja będącą niezwykle sentymentalną opowieścią jednego z właścicieli niedawno zamkniętego, poznańskiego browaru Golem - Artura Karpińskiego, który podsumuje historię działalności. 
 
- Opowiem o początkach swojej kraftowej podróży, esencji rzemieślniczego etosu oraz o wzlotach i upadkach browaru, który współtworzyłem i pomogłem uczynić jedną z najbardziej charakterystycznych marek w Polsce - wyjaśnia Artur Karpiński.

 
Sprawdź czy masz w sobie “pikantnego ducha”
 
Nie zabraknie też znanego i lubianego Wyzwania Ostrości, zorganizowanego tradycyjnie przez Browar Gryfus. Lubicie ostrą kuchnię i emocje na najwyższym poziomie? Jeśli tak, to przygotujcie się na wyjątkowe doświadczenie!
 
- Konkurs polega na rywalizacji w zjadaniu różnego rodzaju ostrych papryczek lub potraw polanych ostrymi sosami. Jest to nie tylko próba dla Waszych kubków smakowych, ale i dla Waszej odwagi. Nie brakuje łez - zarówno ze śmiechu, jak i z powodu ostrości! Oprócz atrakcyjnych nagród i niesamowitej adrenaliny, Wyzwanie Ostrości to również świetna okazja, aby sprawdzić, czy masz w sobie "pikantnego ducha". Jeżeli myślisz, że dasz radę, to jest to wydarzenie właśnie dla Ciebie - opowiada organizator Wyzwania Ostrości Krzysztof Pronobis z Browaru Gryfus. - 

 
Najszybsza czerwona lodówka turystyczna w Polsce! 
 
Dla fanów oryginalnych wyzwań przygotowano też Wyścig Lodówek. Masz czasem ochotę wdusić pedału gazu na prostej bez ryzyka mandatu? Kręci Cię prędkość i wyścigi mydelniczek? Lubisz szybkość i dobrą zabawę? Piwo z Żuka razem z Recraftem przygotowali dla Was odpowiedź godną Mistrzów Formuły 1.  
 
- Podczas Poznańskich Targów Piwnych będziecie mogli wraz z przyjaciółmi wziąć udział w Wyścigu, który przejdzie do historii! Dziesięć trzyosobowych drużyn, które zgłoszą się jako pierwsze, będzie rywalizować o Tytuł Mistrzów Poznańskich Targów Piwnych oraz główną nagrodę – Najszybszą czerwoną lodówkę turystyczną w Polsce! - wyjaśnia jeden z organizatorów Robert Palka z browaru Piwo z Żuka. 
Celem każdej drużyny będzie pokonanie naszego piwnego toru przeszkód przy pomocy turbodoładowanej lodówki turystycznej. Wygrywa ta drużyna, która pokona tor w jak najkrótszym czasie. Szczegóły niebawem na stronach Recraftu i Piwa z Żuka oraz PTP.
 
Sprawdź się w teście na daltonizm smakowy
 
Tradycyjnie na Poznańskich Targach Piwnych nie zabraknie też piwowarów domowych skupionych wokół Wielkopolskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.
 
- Chcemy popularyzować piwowarstwo domowe oraz edukować na tematy takie jak domowe warzenie piwa, kultura jego picia czy piwna sensoryka. Cieszymy się, że po raz kolejny mamy wielką przyjemność gościć na największej imprezie piwnej w regionie, na której gotowi będziemy odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące produkcji piwa w domu. Na stoisku zobaczysz mnóstwo sprzętów i gadżetów piwowarskich o których zastosowaniu posłuchasz z ust naszych kolegów-piwowarów. Wszystkich chętnych zapraszamy także do udziału w teście na daltonizm smakowy i małej grze piwnej. Wpadnij i przekonaj się, czy stanie przy garach i warzenie pysznych, własnych, unikalnych piw jest także dla Ciebie - podkreśla prezes WOT PSPD Paweł Wilczyński. 
 
Piwny bieg na 1604 metrów 
 
Tradycyjnie nie zabraknie Piwnej Mili, czyli biegu w czasie którego musisz wypić 4 małe piwa! Tak, dobrze widzisz – jest to jeden z niewielu biegów w Polsce, gdzie nie grozi Ci pragnienie. Zasady są proste: uczestnicy biegną 4 dystanse po 401m, a przed każdym z nich muszą wypić piwo o pojemności ok. 300 ml. Oczywiście, cały bieg odbywa się na czas, dlatego warto pić szybko! Rekord w Piwnej Mili na Targach wynosi w tej chwili 5:48 minut! Dla doświadczonych biegaczy nie jest to zabójcze tempo, ale jeżeli wliczymy w to 4 piwa, to jest to nie lada wyczyn. Zabawa jest przednia, a wszyscy, którzy brali udział kończyli bieg z uśmiechem na ustach. Zapisy znajdziecie na stronie targipiwne.pl/kup-bilet.
 
Zrób to dla jaj
 
Jak co roku na Poznańskie Targi Piwne zawita także ekipa Mosznowładców. której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie męskich chorób. Panowie będą mieli okazję zrobić nieinwazyjne i bezbolesne, a także bezpłatne badania USG, które pozwalają wykluczyć męskie nowotwory. Za takie badania w placówce medycznej trzeba by zapłacić około 150-200 złotych, a na PTP będą one całkowicie darmowe!  W dodatku to jedyna okazja, by do lekarza przyjść z piwem w ręce! 
 
Gdzie, kiedy, za ile? 
 
Jak co roku na uczestników czekać będzie targowy sklepik. W tym roku pojawi się w nim oferta limitowanych gadżetów - bluzy, skarpetki, otwieracze, czapki, a także nowe szklanki.
PTP zaplanowano na 24-25 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego). Bilety w cenie - 25 złotych bilet jednodniowy, 45 złotych za karnet dostępne są na stronie https://targipiwne.pl/kup-bilet/ (w dniu imprezy oraz w kasach bilety kosztować będą odpowiednio 30 oraz 50 zł).
 
Do zobaczenia na Poznańskich Targach Piwnych i Street Food Spot 2023!  Więcej informacji znajdziecie na stronie targipiwne.pl i https://www.facebook.com/targipiwne/  Fot. Bartosz Pussak

elroy
Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych i dzięki koledze Krzysztofowi Janiec z Opolskiego OT (pozdrawiamy dewelopera ) zaprezentowało dedykowaną mobilną aplikację członkowską. Nie jest to tylko zamiennik fizycznej legitymacji, ale również cyfrowe archiwum kwartalnika "Piwowar", kalendarz wydarzeń, biblioteka, podcasty, katalog punktów zniżkowych.
Gratulacje, dobra robota  
 
Pobierajcie, testujcie
https://pspd.org.pl/aplikacja/
 
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.silomobile
iOS: https://apps.apple.com/pl/app/pspd-mobile/id1660108475
 
Masz umiejętności, które mogą się przydać w rozwoju aplikacji – programowanie, grafika, testy, UI/UX lub inne? Skontaktuj się z autorem i dołącz do teamu: krzysztof.janiec@pspd.org.pl
 leszcz007
Technologia Piwowarstwa
 

 
Czy piwo to nie tylko Twój ulubiony napój, ale również prawdziwa pasja? Może chcesz poszerzyć swoja wiedzę na temat warzenia piwa, wprowadzić swoją pasje na nowy poziom lub planujesz przejść na zawodowstwo. A może marzysz o własnym browarze, gdzie będziesz w stanie tworzyć wyjątkowe i zdrowe trunki? Jeśli tak, to studia "Technologia Piwowarstwa" są właśnie dla Ciebie! To unikalny kierunek, który przygotowuje absolwentów do pracy w branży piwowarskiej, zarówno jako pracownicy, jak i przyszli właściciele browarów. Podczas zajęć nie ograniczamy się wyłączenie do teorii, kładziemy również silny nacisk na praktykę. Oto dlaczego warto rozważyć tę fascynującą ścieżkę edukacyjną.
Kierunek dla pasjonatów i przyszłych ekspertów piwowarstwa
Studia "Technologia Piwowarstwa" są dostępne dla absolwentów studiów wyższych na różnych poziomach, włączając w to stopień licencjata, inżyniera i magistra. To oznacza, że bez względu na Twój obecny kierunek wykształcenia, możesz dążyć do zgłębiania tajemnic piwowarstwa i stawania się prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie.
Unikalna wiedza i umiejętności
Absolwenci tego kierunku zdobywają wiedzę z różnych obszarów związanych z piwowarstwem. Zajęcia obejmują m.in. charakterystykę surowców podstawowych i pomocniczych używanych w browarnictwie, technologie produkcji piw górnej i dolnej fermentacji, a także metody oceny jakości surowców i produktów finalnych. Dzięki temu, po ukończeniu studiów, będziesz w stanie stworzyć piwa o wyjątkowym smaku i wysokiej jakości.
Prawo, ekonomia i organizacja w browarnictwie
Produkcja piwa to nie tylko proces warzenia. Absolwenci poznają również aspekty prawne i ekonomiczne związane z produkcją piw w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Ta wiedza jest niezwykle cenna, zwłaszcza jeśli masz ambicje założenia własnego browaru lub zarządzanie już istniejącym.
Browar - od pomysłu do działania
Jeśli marzysz o prowadzeniu własnego minibrowaru, to studia "Technologia Piwowarstwa" dadzą Ci niezbędne narzędzia do tego celu. Absolwenci zdobywają podstawy projektowania, organizacji i funkcjonowania browaru, co pozwoli im zrealizować związane z tym marzenia.
Praktyka i możliwość rozwoju
Studia "Technologia Piwowarstwa" nie skupiają się tylko na teorii. Program obejmuje również praktyczne zajęcia, gdzie będziesz mógł zdobywać doświadczenie praktyczne w browarach partnerskich lub na jednej z dwóch instalacji browarniczych działających na Uniwersytecie Przyrodniczym. To doskonała okazja, aby w praktyce zrozumieć wszystkie etapy produkcji piwa i poznać tajniki rzemiosła piwowarskiego.

 
 
Jeśli jesteś pasjonatem piwa, marzysz o własnym browarze lub chcesz rozwinąć swoją karierę w browarnictwie, to studia "Technologia Piwowarstwa" są dla Ciebie idealne. Pozwolą Ci zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, by stać się ekspertem w dziedzinie piwowarstwa i osiągnąć sukces w tym fascynującym świecie. Daj swojej pasji szansę na rozwinięcie się i zapisz się na studia "Technologia Piwowarstwa" już teraz!
 
Po więcej informacji zapraszamy serdecznie na naszą stronę, link poniżej:
Technologia Piwowarstwa

 
Pozdrawiam i do zobaczenia na sali wykładowej lub w browarze
Przemysław Leszczyński
 

elroy
"Warzenie bez kompromisów" to niezwykle praktyczny i innowacyjny przewodnik napisany przez Randy'ego Moshera, uważanego za jednego z najbardziej twórczych myślicieli w świecie piwa domowego i rzemieślniczego. Ta książka jest bezcennym źródłem wiedzy dla każdego, kto chciałby zagłębić się w fascynujący świat warzenia piwa.
 
Mosher, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie i niepohamowaną ciekawość, bada nie tylko tradycyjne metody warzenia, ale też przedstawia oryginalne i twórcze podejście do piwowarstwa. Książka jest pełna unikalnych przepisów - od tradycyjnych stylów, po eksperymentalne i niespotykane receptury.
 
Autor z pasją dzieli się swoją wiedzą o historii piwa, jego składnikach, technikach warzenia, a także o sposobach oceny i degustacji piwa. "Warzenie bez kompromisów" jest pełne humorystycznych dygresji, a zarazem jest prawdziwą skarbnicą praktycznych wskazówek i ciekawostek z zakresu piwowarstwa.
 
Nie ważne, czy jesteś doświadczonym piwowarem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z piwem, "Warzenie bez kompromisów" jest absolutnym must-have. To nie tylko przewodnik, ale również źródło inspiracji dla wszystkich, którzy chcą eksplorować nowe horyzonty w świecie piwa.
 
 
"Warz niczym artysta, kierując się swoimi zmysłami i kaprysami. Warzenie piwa to nie inżynieria, smaku nie da się ująć w równania.
Musisz po omacku przedzierać się przez każdą nową warkę, kierując się intuicją przy określaniu, co jest dobre, nadawać rytm, harmonię oraz kontrast, a następnie skłaniać poszczególne elementy, żeby wykroczyły poza swoja odrębność i wspólnie stworzyły coś wyjątkowego."

"Warzenie bez kompromisów. Receptury, opowieści i rewolucyjne medytacje w szkle" kultowa książka Randy'ego Moshara w przekładzie Piotra Kucharskiego już niebawem 
 
Randy Mosher jest jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych myślicieli w świecie domowego i rzemieślniczego piwowarstwa. Pochodzący z Chicago, Mosher jest mistrzem nauki o warzeniu, który swoją niepokojącą ciekawość i twórczą energię kieruje ku sztuce warzenia piwa.
Jego doświadczenie w warzeniu piwa wynosi ponad dwie dekady. W tym czasie Mosher nie tylko zgłębiał techniki i zasady warzenia, ale także badał bogatą historię i kulturę piwa. Jego praca zaowocowała publikacją kilku cenionych książek, w tym "The Brewers Companion" i "Radical Brewing" (pol. "Warzenie bez kompromisów"), które stały się niezbędnymi lekturami dla domowych piwowarów na całym świecie.
Mosher jest regularnym felietonistą w All About Beer, a także częstym współpracownikiem Zymurgy, czasopisma American Homebrewers Association. Jego wkład w piwowarstwo został doceniony przez samą branżę - jest członkiem zarządu American Homebrewers Association i Chicago Beer Society.
Z wykształcenia grafik reklamowy, Mosher korzysta ze swoich umiejętności, by twórczo przekazać swoją pasję do piwa i warzenia. Jego unikalne podejście do piwowarstwa - pełne kreatywności, eksperymentów i miłości do rzemiosła - przekłada się na jego pisanie, które jest równie porywające i inspirujące jak jego piwo.
 
 


Centrum Nauki Experyment
Fizyka otacza nas dosłownie z każdej strony. Ale czy zastanawialiście się kiedyś ile jej mieści się w kuflu schłodzonego piwa? Przekonacie się o tym już 30 lipca, podczas kolejnego spotkania z cyklu SCIENCE CAFE.  
 

 
 Jakim prawom fizyki (napędzanym przez chemię) podlega proces wysycenia? Dlaczego tak ważne jest prawidłowe ustawienie ciśnienia w aparaturze i właściwie dobrana temperatura? I co wspólnego ma piana z promieniotwórczością? Z punktu widzenia fizyki kufel piwa to skomplikowany układ, w którym zachodzi szereg ciekawych zjawisk. Niektóre z nich, takie jak tworzenie się piany, jej trwałość i konsystencja są od lat badane przez naukowców. Inne wciąż pozostają zagadką. Fizyczne tajniki tego trunku przybliży nam dr hab. inż. Michał Krupiński, pracownik Instytutu Fizyki Jądrowej PAN.
 
 
 Podczas wykładu nie ograniczymy się wyłącznie do piwa, ponieważ zagadnienia fizyczne znaleźć można również w lampce wina lub kieliszku mocniejszego trunku. Im również przyjrzymy się badawczym okiem, wykonując przy tym kilka prostych eksperymentów. Podczas SCIENCE CAFE będziecie mieli okazję wziąć udział w sensorycznych warsztatach. Ponadto wraz z puckim Browarem Spółdzielczym przygotowaliśmy dla Was specjalną, naukową degustację-niespodziankę. 
 
 
 Uwaga! Wydarzenie przeznaczone jest wyłącznie dla osób pełnoletnich!
 
 Dr hab. inż. Michał Krupiński – pracownik Instytutu Fizyki Jądrowej PAN oraz członek Rzeczników Nauki. W pracy naukowej interesują go cienkie warstwy i nanostruktury magnetyczne. Po godzinach popularyzuje fizykę organizując pokazy, wykłady i warsztaty naukowe. Zdobywca nagrody specjalnej w konkursie “Popularyzator Nauki 2013” organizowanym przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz laureat konkursu FameLab. Autor książki “Ryzyk Fizyk, czyli sens niepoważnych eksperymentów naukowych”.
 
wiek 18+
termin 30 lipca 2023, godz. 16:00
bilety 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus
 
 tutaj sprawdzicie dostępność biletów 
http://bit.ly/FizykaZPianka
 
Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu “Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki “Nieformalne spotkania z naukowcami i innowatorami – cykl 24 wydarzeń SCIENCE CAFE (2022-2024)”.  

elroy
Czołem drodzy piwowarzy!  Nasza wydawnicza nowość już dostępna od ręki, książki wysyłamy na bieżąco, a za kilka dni będziecie mogli kupić ją również w Waszych ulubionych sklepach piwowarskich. Książka prezentuje się świetnie, więc nie zapomnijcie o bliskich, bo będzie to na pewno udany świąteczny prezent. 
 

 
Tytuł zakupicie tutaj
https://jakwarzyc.piwo.org/ipa-nowe-podejscie-naukowy-przewodnik-po-zapachu-i-smaku-chmielu-p-14.html
ale sprawdźcie również listę sklepów z którymi współpracujemy
https://jakwarzyc.piwo.org/dla-sklepow-pm-22.html
Jeżeli nie ma Waszego sklepu, to piszcie w komentarzach - książka się na pewno pojawi
 

elroy
Cześć i czołem Piwowarzy!
Książka "IPA Nowe podejście" po wielu przygodach twórczych (ale pozytywnych i kształcących!) jest już w rękach drukarzy, co zwiastuje, że niebawem trafi do rąk czytelników.   Wysyłkę planujemy na przełomie listopada i grudnia Dzięki za cierpliwość!
 
ps: ??? <- książka dotrze na Mikołaja  
 
Książkę w cenie promocyjnej można kupić tutaj: https://jakwarzyc.piwo.org/ipa-nowe-podejscie-naukowy-przewodnik-po-zapachu-i-smaku-chmielu-p-14.html
 
Pobierz fragmenty w formacie PDF
IPA_Nowe_podejscie_fragment1.pdf
IPA_Nowe_podejscie_fragment2.pdf

 
 

Mateusz Puślecki
Przedstawiam kategorie konkursowe Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2023, które odbędą się pod 25-28 maja!
 
Tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was 16 kategorii, w których po raz 21. piwowarzy domowi zmierzą się w rywalizacji o tytuł Grand Championa MPPD! 
 
Dobór stylów to miks tradycji, nowej fali, popularnych dodatków - przekrojowo, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Konkurs w 2022 roku wygrał Mateusz Haberka z Krakowa, którego piwo w kategorii Koźlak Wędzony pokonało 685 innych piw i zostało Grand Championem 2022! Kto zdobędzie koronę w maju 2023 roku? Zachęcamy do udziału!
 
Prezentujemy kategorie 2023:
? Niskoalkoholowy Pils do 2% alk.*
? Hvidtøl
? Bawarskie Jasne (Helles)
? Ciemne Pełne (tmavý ležák)
? Gose z owocami*
? Polish Micro IPA*
? Brett Saison 
? Irish Red Ale
? Herbal Ale* 
? Black IPA Single Hop*
? New England Imperial India Pale Ale
? Tripel
? American Barleywine
? Oak Aged Imperial Stout*
? Wymrażany Porter Bałtycki
? Styl Roku 2023 PSPD
* - oznacza, że piwowar musi przy zgłoszeniu podać informację o dodatku, chmielu lub drewnie/beczce, jaka została użyta. W przypadku Niskoalkoholowego Pilsa piwowar musi dostarczyć jedną butelkę/puszkę piwa więcej celem dokonania analizy fizyko-chemicznej dot. objętości alkoholu.
 
Więcej informacji: https://kpd.pspd.org.pl/opisy-stylow-mppd-2023/
 
P.S. Ostatnią kategorię poznamy niebawem. Będzie to styl, który wybierzecie w konkursie na Styl Roku PSPD 2023! Chcemy, aby była to nasza nowa świecka tradycja i aby w każdej edycji MPPD jedną z kategorii był właśnie SRPSPD.
P.S. 2. Opisy stylów do Niskoalkoholowego Pilsa do 2% alk. oraz Gose z Owocami zostaną opublikowane do 31 października 2022.
 
Matusz Puślecki
szef jury MPPD i WKPD
wiceprezes PSPD 18-21'

elroy
Drodzy! Premiera książki Scotta Janisha "IPA. Nowe podejście" odbędzie się 1.10.2022, ale już dziś możecie zakupić książkę w przedsprzedaży Więcej szczegółów (w tym pierwszy fragment) znajdziecie na karcie produktu. Zerknijcie koniecznie na zakładkę "Rabaty" bo przygotowaliśmy parę możliwości zakupu książki taniej  
Zapraszamy do oglądnięcia wywiadu ze Scottem, który przedstawia kulisy powstania książki oraz do pobrania fragmentu w pdfie.
 
Przedsprzedaż:
https://jakwarzyc.piwo.org/ipa-nowe-podejscie-naukowy-przewodnik-po-zapachu-i-smaku-chmielu-p-14.html
 
Fragment (tekst finalny i skład w przygotowaniu!) : IPA_fragment.pdf
 
 
Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Redakcja: Krzysztof Lechowski
Opracowanie merytoryczne: Dorota Chrapek
Konsultacja: Aneta Pater, Marek Zdaniewicz, Marek Kamiński, Mateusz Puślecki
Projekt graficzny i skład: Szymon Pipień
 
 
Pisząc książkę „IPA. Nowe podejście”, Scott Janish przetrząsnął setki badań naukowych, by skondensować całą wiedzą dotyczącą chmielu w jednej, łatwo przyswajalnej pozycji.
Wyniki eksperymentów i testów laboratoryjnych, rozmowy z badaczami oraz wywiady ze znanymi, wielokrotnie nagradzanymi piwowarami komercyjnymi pozwolą ci podejść w odmienny sposób do procesów, dzięki którym współczesne, mocno nachmielone piwa zyskują swój charakter.

To niezbędna publikacja dla wszystkich, którzy uwielbiają warzyć chmielowe, mętne piwa, a także przewodnik naukowy dla osób, które przesuwają granice zapachu i smaku chmielu!
 
Książka z najnowszymi aktualizacjami - dodatkowy 16 rozdział!
 
 

 

Bergie
Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych serdecznie zaprasza na XXI już edycję kursu sędziowskiego! Dwudniowe szkolenie dostarczy Wam profesjonalnej wiedzy na temat analizy sensorycznej piwa, a zdanie następującego po nim egzaminu da możliwość sędziowania w konkursach piw domowych organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Poprzedzony testem kwalifikacyjnym online kurs odbędzie się w dniach 9–10 kwietnia br. w Katowicach, a egzamin 23 kwietnia w Warszawie. 
Osoby zainteresowane prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami uczestnictwa i wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 8 marca br. Niezbędne informacje i linki znajdują się na naszej stronie www.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Wiceprezesem Zarządu PSPD, Łukaszem Rekiem:
lukasz.rek@pspd.org.pl

zasada
Dzisiaj w social mediach Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych pojawiło się ogłoszenie:
 
Decyzją członków PSPD, Piwnym Stylem Roku 2022 zostaje SAISON. W wewnętrznym głosowaniu nie dał on szans innym ciekawym stylom takim jak Bitter czy Irish Stout.
Co to oznacza w praktyce? Przez cały rok prowadzić będziemy akcje mające na celu popularyzację i edukację na temat tego stylu. Planujemy szereg materiałów, które pomogą wam poznać charakterystyczne cechy saisona. Poznacie tajniki warzenia od najlepszych piwowarów. Będziecie mieli okazję wystawić piwo w konkursach piw domowych. Nie zabraknie także rozważań na temat różnych wariacji.
Śledźcie nasze social media oraz Workplace po więcej informacji.
Źródło: https://www.facebook.com/PolskieStowarzyszeniePiwowarowDomowych/photos/4762268923838669
 
Tym samym poznaliśmy wynik trwającego od połowy stycznia, dwustopniowego głosowania, w którego pierwszym etapie zgłaszano style aby następnie wybierać spośród najpopularniejszych (Irish Stout, Belgian Blond, Saison, Bitter, Flanders Red Ale).
 
Na szczegóły akcji pozostaje czekać, tymczasem zapraszam do przeglądu wątków poświęconych saisonowi na naszym forum.
 
Opisy stylu: według BJCP 2008 i BJCP 2015
Receptury autorskie: Saison I miejsce w VII KPD Żywiec 2009
Receptury: 11 wpisów w większości dotyczących weryfikacji przepisów.
Drożdże polecane w tym stylu.
Suche: Danstar Belle Saison, Lallemand LalBrew Farmhouse, Fermentis SafAle BE-134, Mangrove Jack's French Saison Ale M29, Gozdawa BFSAY - Belgian Fruit & Spicy Ale.
Płynne: Fermentum Mobile - FM21 Odkrycie sezonu, White Labs - WLP565 Belgian Saison I, White Labs - WLP566 Belgian Saison II, White Labs - WLP568 Belgian Style Saison Ale Yeast Blend, Wyeast 3724 Belgian Saison, Wyeast 3711 French Saison.
 
Jeśli pominąłem ciekawą saisonową treść z forum piwo.org - daj znać w komentarzu!
 

Bergie
Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych rozpoczyna długo oczekiwany nabór piwowarów domowych zainteresowanych udziałem w przyszłorocznej edycji Festiwalu Piwowarów Domowych, która odbędzie się 11 czerwca (sobota) w Warszawie w hali EXPO XXI. Formularz zgłoszeniowy dostępny jeet pod adresem: https://bit.ly/fpd2022-rekrutacja
Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 listopada br. do godz. 22:00.

 

elroy
To już 20. raz piwowarzy domowi zmierzą się w rywalizacji o tytuł Grand Champion MPPD! 
Jak na jubileusz przystało organizatorzy przygotowali pewną niespodziankę, jeśli chodzi o dobór kategorii konkursowych.
Wracamy do historii KPD w Żywcu, podczas festiwalu Birofilia. Pierwsza edycja najstarszego w naszym kraju konkursu dla hobbystów odbyła się w 2003 roku, a od 2006 roku spośród wszystkich zwycięzców kategorii wybierane jest to najlepsze i najwspanialsze piwo konkursu – Grand Champion.
 
Do tej pory było ich 16 – czyli tyle, ile od kilku lat jest kategorii w MPPD. Dlatego jubileuszowa edycja „XX22” składa się wyłącznie z kategorii mistrzowskich – Grand Championów od 2006 do 2021 roku!
 
 

 
Przejdźmy w sentymentalną podróż do początków piwowarstwa domowego w Polsce, poznajmy nazwy i opisy stylów kategorii w 2022 roku:
 
2006 Koźlak
2007 Porter Bałtycki
2008 Foreign Extra Stout
2009 Koźlak dubeltowy
2010 Belgian Pale Ale
2011 Koelsch
2012 Rauchbock
2013 Imperial India Pale Ale
2014 Dubbel
2015 Flanders Red Ale
2016 Fruit Wheat
2017 New England IPA
2018 Wheatwine
2019 Quadrupel
2020 Oatmeal Stout
2021 Wee Heavy
 
ℹ️ Dostarczanie piw będzie możliwe w maju – wszystkie szczegóły będą dostępne w regulaminie
ℹ️ Konkurs odbędzie się 26-29 maja 2022 w Cieszynie
ℹ️ Cześć opisów stylów jest już opublikowana, pozostałe pojawią się do końca października w https://kpd.pspd.org.pl/
ℹ️ System konkursowy zostanie uruchomiony 29 września o 21:00 – od tego momentu możecie zgłaszać swoje piwa https://konkurs.pspd.org.pl/
ℹ️ Ogłoszenie wyników: 11 czerwca 2022 Festiwal Piwowarów Domowych
ℹ️ Regulamin: https://bit.ly/regulamin_MPPD_XX22
 
 
Sponsorzy: Browar Zamkowy Cieszyn, Browamator, Viking Malt, Fermentum Mobile, BREWNESS
 

Bergie
Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych serdecznie zaprasza na XX edycję kursu sędziowskiego! Dwudniowe szkolenie dostarczy Wam profesjonalnej wiedzy na temat analizy sensorycznej piwa, a zdanie następującego po nim egzaminu da możliwość sędziowania w konkursach piw domowych organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Poprzedzony testem kwalifikacyjnym online kurs odbędzie się w dniach 6-7 listopada, a egzamin 20 listopada br. – w obu przypadkach w naszym biurze w Warszawie. Osoby zainteresowane prosimy o:
– dokładne zapoznanie się z zasadami uczestnictwa
– wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 8 października br.: 
UWAGA: Począwszy od bieżącej edycji kursy sędziowskie adresowane będą do osób, które są członkami PSPD.
 
W razie pytań zapraszamy do kontaktu: lukasz.rek@pspd.org.pl 


elroy
Czołem Piwowarzy!
Miło nam poinformować, że już niebawem na polskim rynku pojawią się kolejne tłumaczenia piwowarskiej literatury fachowej. Po wspaniale przyjętym przez  Was "Jak warzyć piwo" czekają kolejne nowości  Dzisiaj krótkie przedstawienie książek których oczekujcie w najbliższym czasie. Śledźcie piwo.org, nasz profil na fb, instagram albowiem każdej książce poświęcimy odpowiednio dużo czasu
 
1. The New IPA: Scientific Guide to Hop Aroma and Flavor  Scott Janish (czwarty kwartał 2021)
2. Radical Brewing: Recipes, Tales and World-Altering Meditations in a Glass Randy Mosher (drugi/trzeci kwartał 2022)
3. Historical Brewing Techniques: The Lost Art of Farmhouse Brewing Lars Marius Garshol (trzeci/czwarty kwartał 2022)
 
A jak prezentują się książki w wydaniach anglojęzycznych możecie zobaczyć poniżej
 
FB/ https://www.facebook.com/piwo.org
IG/ https://www.instagram.com/piwoorg/
 

 

Bergie
Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych we współpracy z Browarem Zamkowym Cieszyn oraz Komnatą BZC zapraszają na Cieszyńskie Święto Piwa Domowego, które odbędzie się w sobotę, 12 czerwca br. na terenie browaru, przy ul. Dojazdowej 2 w Cieszynie.
 
Na wydarzeniu, które ma formułę konferencji piwowarzy z całego kraju spotkają się, by wymienić doświadczenia oraz przekazać gościom pasję domowego warzenia piwa. Program imprezy to ponad 40 domowych browarów, ponad 100 autorskich piw, prelekcje i wykłady oraz specjalne szkło degustacyjne. 
 
Bilety (zakup tylko online!), program, regulamin: https://pspd.org.pl/swietopiwa Uwaga: Wydarzenie jest przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich. Przed zakupem biletu zapoznaj się z regulaminem! 

elroy
Zgłoś Twoje piwo domowe na Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych 2021! Do wygrania warzenie piwa wg Twojej receptury w Browar Zamkowy Cieszyn, 5000 zł oraz wyjazd do Bambergu z ekipą Browamator, a dla laureatów bony i surowce piwowarskie!   Do wyboru kategorie:  Fruit Milk Stout  Wee Heavy  West Coast IPA  Koelsch  Best Bitter  Weissbier  White IPA  Lichtenhainer  Straight Lambic  Porter Bałtycki Barrel Aged  Gotlandsdricke  Rauch Doppelbock  Niskoalkoholowy Dry Stout  Czech Light Pale Lager  Cream Ale  Braggot   Piwa możesz zgłosić tu  https://konkurs.pspd.org.pl/ Opisy stylów  https://konkurs.pspd.org.pl/ Regulamin  http://bit.ly/regulamin_MPPD_2021

elroy
Dotarła do nas wspaniała informacja, że w kategorii wydarzenie znalazła się polska edycja książki "Jak warzyć piwo". Jest to tym bardziej arcymiłe, że jako wydawca, nie zgłosiliśmy się do plebiscytu sami, a zrobiliście to Wy - czytelnicy
Dziękujemy serdecznie i zachęcamy do oddawania kolejnych głosów.
https://forms.gle/UaeLyHaQVE4E3ab2A

elroy
Warszawski Festiwal Piwa Bez Granic zaprasza do spotkania online w dniach 8.08 i 5.09! Gość specjalny Stan Hieronymus!
Jak wziąć udział w Festiwalu i degustacji?
 
1. z domu – łącząc się online ze smartfona, komputera czy przez telewizor
2. z multitapu – odwiedzając lokale, w których jest możliwość degustacji festiwalowych piw i/lub transmisji
3. kupując zestaw degustacyjny – z dostawą do domu.
 
Szczegółowy program: https://warszawskifestiwalpiwa.pl/program/
Więcej informacji na stronie https://warszawskifestiwalpiwa.pl/
 


elroy
Zapraszam serdecznie do śledzenia i subskrybowania wątku poświęconemu postępem prac nad polskim wydaniem książki "How To Brew: Everything You Need to Know to Brew Great Beer Every Time" by John. J. Palmer.  https://www.amazon.com/How-Brew-Everything-Great-Every/dp/1938469356/
Premiera na koniec 2020 roku. 
 
Link na forum: https://www.piwo.org/forums/topic/29887-how-to-brew-jpalmer-polskie-wydanie-informacje-konsultacje/
 

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.